Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Victoria awansowała do 1/8 Mistrzostw Polski

Victoria Świebodzice awansuje do kolejnej rundy Mistrzostw Polski, fot. Mariusz Rolla

Victoria Świebodzice zwyciężyła w turnieju 1/16 Mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorek. Podopieczne trener Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans nie miały sobie równych i resztę stawki pozostawiły w pokonanym polu.

  Koszykarze dwukrotnie lepsi od Kotwicy

Tegoroczne zmagania na tym szczeblu rozgrywek zostały nieco zmodyfikowane i do rywalizacji przystępowano w 3-zespołowych grupach. W Świebodzicach zobaczyliśmy więc miejscową Victorię, Bukowsko-Dopiewski KPR i Zgodę Ruda Śląska.

Na dzień dobry Victoria zmierzyła się ze Zgodą i śmiało można powiedzieć, że w pełni kontrolowała przebieg meczu. Doskonała gra w obronie przy szybkich atakach z kontry w łatwy sposób dała gospodyniom pewne prowadzenie. Kontrola nad meczem pozwoliła Victorii odnieść pewne zwycięstwo.

Victoria Świebodzice awansuje do kolejnej rundy Mistrzostw Polski, fot. Mariusz Rolla

Dzień później Zgoda by zostać w grze o awans, musiała swój mecz wygrać. Niestety do przerwy to Bukowsko-Dopiewski KPR miał dużo więcej do powiedzenia. Kiedy jednak wydawało się, że już nic w tym spotkaniu nie może się zmienić, Zgoda zaczęła odrabiać straty. Ambitna postawa zespołu z Rudy Śląskiej o mały włos nie przyniosłaby jej sukcesu. Zabrakło jednak albo doświadczenia albo zimnej krwi i w końcówce spotkania KPR uciekł na kilka bramek.

Taki wynik sprawił, że to niedzielne starcie miało zadecydować o wygranej w turnieju. Victoria zaczęła mocno w obronie i dość pewnie w ataku. Genialne tego dnia zawody rozegrała Elżbieta Chlebowska, która przez niemal 15 minut zachowywała czyste konto. Jej interwencje pozwoliły drużynie uzyskać bezpieczną przewagę, której Victoria nie oddała już do końca meczu.

Najbardziej wartościową zawodniczką turnieju została Patrycja Barna z MKS Victoria Świebodzice, która w 1/8 Mistrzostw Polski powalczy w Radomiu.

Victoria Świebodzice awansuje do kolejnej rundy Mistrzostw Polski, fot. Mariusz Rolla

Wyniki:

  • Victoria Świebodzice – Zgoda Ruda Śląska 28:11 (12:4)
  • Zgoda Ruda Śląska – Bukowsko-Dopiewski KPR 29:36 (12:19)
  • Victoria Świebodzice – Bukowsko-Dopiewski KPR 24:11 (11:3)
  1. Victoria Świebodzice
  2. Bukowsko-Dopiewski KPR
  3. Zgoda Ruda Śląska
P