Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Zapraszamy na Akademię Sportowego Wałbrzycha!

Go to action with us – pod takim hasłem, w sobotę 24 lutego 2024 roku w Auli Novum Akademii Nauk Stosowanych odbędzie się I Akademia Sportowego Wałbrzycha.

  Górnik Toyota Wałbrzych w ćwierćfinale Mistrzostw Polski!

Zapraszamy na spotkanie ze specjalistami różnych dziedzin sportu. Swoją wiedzą podzielą się z nami uczestnicy Mistrzostw Europy, Świata. Uczestnicy Igrzysk Olimpijskich. Co ważne nasi goście są ludźmi pełnymi pasji i tą pasją, skupiając się oczywiście na swoich zagadnieniach, z nami się podzielą.

Wśród tematów, jakie zostaną poruszone podczas Akademii, będzie problematyka związana z właściwym trenowaniem, dietetyką, fizjoterapią czy psychologią sportu. Wielu zaciekawi też mnogość rozwiązań w łączeniu sportu z prawem, marketingiem czy zarządzaniem.

Niekwestionowaną gwiazdą Akademii będzie Artur Siódmiak. Piłkarz ręczny, uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich, Wicemistrz Świata z 2007 i brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2009 roku. Do dziś wszyscy wspominamy jego bramkę z meczu z Norwegią.

Wstęp na Akademię jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się na stronie akademiasportowywalbrzych.pl. Każdy uczestnik otrzyma prezent!

To pierwsze tego typu wydarzenie w Wałbrzychu i regionie. W jednym dniu posłuchamy aż ośmiu specjalistów z różnych dziedzin sportowych. Dodatkowo udostępnione zostaną stoiska rodzimych klubów sportowych, jak i partnerów naszego wydarzenia. Nikt nie będzie się z nami nudził. Tak naprawdę, to każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mamy nadzieję, że będzie to prawdzie spektakularne wydarzenie.

Prelekcje poprowadzą:

  • Tomasz Durajczyk – Mistrz Europy w Tenisie Stołowym. Trener/Menedżer Akademickiej Kadry Narodowej w Tenisie Stołowym, wiceprezes Dolnośląskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego we Wrocławiu.
  • Damian Sipiorski – technik masażysta, naturopata, hirudoterapeuta (terapia pijawką lekarską), ortopodolog, terapeuta ruchowy, uczestnik Mistrzostw Europy w masażu Rumunia Sibiu 2023 rok (kategoria masaż sportowy).
  • Kamila Chudzik – brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Berlinie, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (15 miejsce), wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w różnych konkurencjach. Trener personalny.
  • Jarosław Piotrowski – dietetyk kliniczny zajmujący się żywieniem w chorobach, dietami odchudzającymi oraz żywieniem sportowców, m.in koszykarzy Górnik Zamek Książ Wałbrzych.
  • Dobrosław Kowalski – rekordzista Guinessa, świata i Polski w żonglerce różnymi piłkami. Prawnik, przedsiębiorca i właściciel sportowej agencji eventowej, manager piłkarski, rekordzisty świata i Polski w żonglerce różnymi piłkami.
  • Justyna Oleksy-Kaczorowska – była wyczynowa lekkoatletka, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w biegu na 60 i 100 metrów przez płotki, 5-ta zawodniczka Mistrzostw Europy do lat 23, 4-ta zawodniczka Letniej Uniwersjady. Psycholog, psycholog sportu oraz trener lekkoatletyki.
  • Dagmara Płoszajska – Dagmara Płoszajska – marketingowiec, buduje marki na rynku polskim od ponad 25 lat, w Wałbrzychu jest autorką ostatniego rebrandingu całej komunikacji marki offline i online Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, pracowała m.in dla BMW, MINI, ALLIANZ TFI, Max Mara, Red Valentino, wykładowca i szkoleniowiec wizerunku rozwoju marki również w edukacji, pracowała przez kilka lat jako szkoleniowiec Nowej Ery, obecnie w Radzie Kotler Awards Poland, współpracownik Kotler Impact, miłośniczka pływania oraz long and short voyage, pomysłodawczyni działań filantropijnych których efektem było wybudowanie Kliniki Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.
  • Anna Błażys – mama, żona, pedagog, na co dzień całe swoje serce poświęca działaniom społecznym, koordynuje wiele projektów, które wpływają na życie mieszkańców Dolnego Śląska. Od niedawna Wiceprezes Wałbrzyskiego Klubu Tenisowego ATRI, w którym zajmuje się popularyzacją aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Partnerami I Akademii Sportowego Wałbrzycha są: Sportowy Wałbrzych, Regional Info, Well Fitness, Decathlon sklep Szczawno-Zdrój, T-Best, IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego, Zespół Szkół nr 7 w Wałbrzychu, Vitalifestyle, WolnymKrokiem – podróże w rytmie slowtravel, 36 minut Dzierżoniów, Broda T-shirt, Dolnośląska Organizacja Turystyczna, QUALITY CONTROL INNOVATION SYSTEM SP. Z O.O., sklep i pracownia ortopedyczna Samo Zdrowie, Stowarzyszenie Niezależne Forum Doradczo-Szkoleniowe, Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka, Energa Stadion Letni, Moloteka, Wołowina House.

P