Victoria Mistrzem Polski Juniorek

Gdy Elżbieta Chlebowska broniła rzut karny dający awans do wielkiego finału, wyskoczyliśmy w górę jakby ta interwencja już dawała upragniony tytuł. Oglądaliśmy mecz przygotowując się do I Akademii Sportowego Wałbrzycha, gdzie gościem honorowym miał być Artur Siódmiak. Liczyliśmy na to, że obecność jednego z bohaterów męskiej kadry czasów Bogdana Wenty, miała naszym Victoriankom przynieść szczęście.

Jakub Krzpiet w II rundzie Mistrzostw Europy

Zgromadzeni w radomskiej hali kibice zobaczyli widowisko godne finału. Gospodynie przez większość czasu próbowały narzucić swój styl gry, ale do przerwy udało im się zbudować zaledwie jednobramkową przewagę. Trochę inaczej wyglądała rywalizacja po zmianie stron.

Po przerwie szczypiornistki PreZero APR Radom zaciekle walczyły i zbudowały kilkubramkową przewagę. Świetnie w tym czasie w bramce spisywała się Agata Gwarek – informują przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Gdy wydawało się, że Radom pewnie zmierza w stronę walki o złoto, nadszedł ostatni kwadrans meczu. Victoria ruszyła do przodu. Niezwykle mądra gra podopiecznych trener Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans, pozwoliła doprowadzić do wyrównania. Później przyszedł czas na prawdziwy rollercoaster.

Do końca spotkania gole padały na zmianę i mecz musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Po pierwszej serii było 3:3, więc konieczne były dodatkowe rzuty – czytamy w podsumowaniu Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Do siatki trafiła Martyna Szczepanik. Elżbieta Chlebowska obroniła rzut rywalki i wszyscy wyskoczyliśmy w górę.

Wygrana w takich okolicznościach podbudowała zespół do tego stopnia, że gra w finale była prawdziwym majstersztykiem. Doskonała defensywa. Wyśmienity atak i bardzo dobra skuteczność w drugiej połowie spotkania, dała Victorii piękne zwycięstwo i złoty medal Mistrzostw Polski!