Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Jeden dzień dla siatkówki więcej!

Każdy, kto kocha siatkówkę, nie może zapomnieć o międzynarodowej akcji, która towarzyszy nam już trzeci pełny cykl. O co chodzi? Chodzi rok przestępny i 29 lutego. Co cztery lata, właśnie tego dnia, na całym świecie odbywają się mecze, zabawy, gry dla przyjemności. Charakter jest jeden. Gramy jednego seta, ale do 29.

  Gorce wygrywają w dziesiątkę
Podobnie jak poprzednio w akcji wziął udział MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych. Cztery lata temu, trafiło na mecz ligowy. Tym razem na dzień treningu.
Trzeci raz, wcześniej w 2016 i 2020 roku włączyliśmy się do akcji, której głównym organizatorem jest Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej, a głównym propagatorem Polski Związek Piłki Siatkowej. Jej celem jest rozegranie możliwie jak największej ilości meczów w przeciągu jednego dnia na obszarze całej Europy.
Polski Związek Piłki Siatkowej zdecydował się dołączyć do akcji Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) – „One Day More 4 Volleyball”, by szeroko promować siatkówkę w Polsce, ale też pokazać Europie, jak silna jest to u nas dyscyplina.
Zasadą gry w tym dniu jest rozegranie meczu jednosetowego. Zwycięża drużyna, która jako pierwsza osiągnie 29 punktów. W naszym meczu spotkali się trenerzy, działacze i przyjaciele klubu po jednej stronie siatki, a po drugiej zespoły kadetek i młodziczek. Zabawa była przednia, a wynik jest sprawą drugorzędną, choć NIEKTÓRZY taktycznie zmienili połowę w trakcie seta.
fot. FB Chełmiec Wodociągi Wałbrzych
P