Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Mistrzowska forma przed turniejem w Świdnicy

Na Hali Curling Łódź dokończono rozgrywki 3. Polskiej Ligi Curlingu Mężczyzn. Drużyna DKC „Dzik” Świdnica grająca w składzie: Piotr Dąbrowski (lead), Jacek Tomaszewski (second), Łukasz Tomaszek (viceskip) oraz Bartosz Pietrzak
(skip) obroniła drugą pozycję wywalczoną w listopadzie ubiegłego roku, a tym samym zapewniła sobie udział w meczu barażowym o drugą ligę, który zostanie rozegrany na początku kwietnia.

  Wystartowała długo wyczekiwana Liga NFL Flag Poland

W meczach barażowych, tyle że o Ekstraligę PLC Kobiet, zagra również zawodniczka świdnickich Dzików Marietta Dąbrowska, która grając na wypożyczeniu w drużynie MCC Warszawa wygrała 1. PLC Kobiet, której rozgrywki zakończyły się w styczniu 2024 roku. W rywalizacji tej wzięła udział również drużyna DKC „Dzik” Świdnica, która w składzie Nina Motorna, Katarzyna Żądło i Katarzyna Rojek stanęła na najniższym stopniu podium.

To jednak nie koniec curlingowych emocji w tym sezonie. Bartosz Łobaza weźmie udział w rozpoczynających się już w środę Mistrzostwach Polski Mężczyzn w Curlingu, gdzie stanie przed szansą zdobycia kolejnego tytułu Mistrza Polski, a tym samym wywalczy prawo gry w
reprezentacji naszego kraju w listopadowych Mistrzostwach Europy grupy B. W Mistrzostwach Polski Kobiet w Curlingu w barwach MCC Warszawa weźmie za to udział Marietta Dąbrowska. W kwietniu odbędą się natomiast Mistrzostwa Polski Mikstów, w których zadebiutuje świdnicka drużyna.

Z kolei w dniach 22-24 marca na lodowisku świdnickiego OSiR przy ulicy Śląskiej odbędzie się trzecia już edycja Świdnickiego Turnieju Curlingowego, w której weźmie udział rekordowa liczba 36 drużyn, w tym sześć reprezentujących barwy świdnickiego „Dzika”.
Poza tym na tafli świdnickiego lodowiska pojawi się kilka drużyn z Czech (w jednej z nich zagra m.in. brązowy medalista Mistrzostw Europy z 2012 roku Jakub Bareš), jedna drużyna z Niemiec oraz curlerzy z Ukrainy, Słowacji, Francji i Kanady. Po raz pierwszy curlerów będzie można podziwiać nie tylko z trybun lodowiska (wstęp wolny), albowiem planowana jest transmisja jednego z meczów każdej kolejki na kanale YouTube.

P