Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Bolało, ale wygrana cieszy

Wałbrzyszanki zagrały bardzo trudny mecz z rywalem, który walczy o utrzymanie i biorąc pod uwagę dramaturgię, był to mecz wyjątkowy. Nie zmienia to jednak faktu, że z drużyną będącą na ostatnim miejscu w stawce, z olbrzymią stratą do bez wątpienia lepszego pod każdym względem Chełmca, mecz powinien zakończyć się w trzech szybkich setach.

  Wystartowała długo wyczekiwana Liga NFL Flag Poland

Bardzo się cieszę, że udało nam się wygrać ten ostatni mecz domowy. Jednak czuję niedosyt, że doprowadziłyśmy do tie-breaku. Dla Częstochowianki był to bardzo ważny mecz i dziewczyny dzielnie walczyły o każdą piłkę. Grało się przyjemnie, humory dopisywały, ale brawa również dla kibiców, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę. Wkradło się parę niepotrzebnych błędów, ale nie myli się ten, kto nic nie robi. Być może nie zagrałyśmy na swoim poziomie , ale walka była od pierwszego do ostatniego punktu i to nas cieszy – mówi Agata Olejniczak, wybrana MVP zawodów.

Równie szczęśliwa z wygranej była Natalia Gezella

Wczorajszy mecz nie należał do najłatwiejszych, drużyna z Częstochowy jest w strefie spadkowej naszej ligi i zostawiły naprawdę kawał serducha po drugiej stronie siatki walcząc o każdy punkt dopisany do tabeli. My od dłuższego czasu w zespole mamy sporo kontuzji, myślę że po mimo to coraz fajniej się uzupełniamy i ta wygrana cieszy.

Samo spotkanie zapamiętamy jednak na długo i to nie tylko dlatego, że tak długo czekaliśmy na wygraną. Wiek juniora kończyła część kadry, do tego dwie zawodniczki swoją przygodę z siatkówką będą kontynuować za oceanem, gdzie już niebawem rozpoczną studia. Klub pożegnał też swoich kibiców, którzy szczelnie wypełnili trybuny. Praktycznie każdy mógł liczyć na drobny upominek, który miał trafić do wylosowanych szczęśliwców.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – KS Częstochowianka Częstochowa 3:2 

P