Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Wałbrzyszanka w kadrze Polski

Wałbrzyszanka, Wicedyrektorka I LO w Wałbrzychu oraz Prezeska KSP Jedlina – Beata Urbaniak – otrzymała powołanie do Kadry Polski Kobiet w Petanque.

  Flagowcy błyszczą formą

Francuski Trener – Jean Philippe Soricotti – docenił jej liczne sukcesy w sezonie 2023, w tym zdobycie dwóch tytułów Wicemistrzyni Polski (srebro w Mikstach z Kazimierzem Urbaniakiem i brąz w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet), a w rezultacie dojście do 29. m-ca w rankingu najlepszych zawodników Polskiej Federacji Petanque. Pani Beata zakończyła sezon 2023 na 6. m-cu PFP wśród kobiet.

Soricotti docenił też zaangażowanie w promocję Petanque oraz ogromny wkład w pracę Klubu Sportowego Petanque Jedlina, który w ubiegłym sezonie – w Jubileuszowym Roku 20-lecia – awansował z pozycji 22 na 4. miejsce w Polsce.

Klub za Prezesury Pani Beaty może pochwalić się tytułami mistrzowskimi i wicemistrzowskimi. Zawodnicy KSP Jedlina wywalczyli Klubowe Mistrzostwo Polski, kilkadziesiąt razy stawali na podium w turniejach rankingowych, a Kazimierz Urbaniak, Kazimierz Jacak i Leszek Złotowski zostali 1/4 Finalistami Mistrzostw Europy w Albertville.

Ponadto, w ubiegłym roku Klub był organizatorem szkoleń dla zawodników z całej Polski. Trenerski Camp poprowadził Jean Philippe Soricotti, a Stage poprowadzili Jean Casale i David Sanchez.