Zakończyły na 4 miejscu

Aniołki Olczyka bez względu na wynik meczu we Wrocławiu, zapewniły sobie 4 miejsce w ligowej tabeli. Ostatni mecz sezonu zasadniczego w wykonaniu naszych pań zakończył się pięciosetową batalią.

SP 50 Wrocław wygrywa finał dolnośląski

Mecz okazał się prawdziwą huśtawką nastrojów. Świetna pierwsza partia, zakończona wygraną do 15 i dwie kolejne, w których to gospodynie okazały się lepsze, wygrywając je do 22. Czwarty set to już jednak zdecydowanie lepsza gra Chełmca. Wałbrzyszanki zdołały uzyskać kilkupunktową przewagę. Wygrana do 19 i to ponownie tie-break miał zadecydować o losach rywalizacji.

Ostatni set okazał się wyjątkowo zacięty. Gospodynie przez cały czas utrzymywały tempo i wynik. Wałbrzyskiej drużynie nie zabrakło jednak hartu ducha. Walczące do końca podopieczne trenera Olczyka po raz kolejny udowodniły, że nawet w trudnych okolicznościach potrafią odnieść cenne zwycięstwo.

AZS AWF Wrocław – Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 2:3 (15:25, 25:22, 25:22, 19:25, 15:17)