Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Czas na derby

Przed nami derbowy pojedynek w ramach 19 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Ligi Okręgowej. Jesienią o jedna bramkę lepsi byli piłkarze Zdroju.

  Niedzielne finały Kinderków
Już w najbliższą sobotę zielono-czerwonych czeka wyjazdowe spotkanie z rywalem zza miedzy, drużyną Włókniarza Głuszyca. Nasz derbowy przeciwnik to beniaminek rozgrywek, który aktualnie plasuje się na 12 miejscu i ma na swoim koncie 17 oczek. W poprzedniej serii gier Włókniarz pokonał u siebie Zjednoczonych Żarów 2:1.Przypomnimy tylko, że w rundzie jesiennej jedlinianie okazali się lepsi od Włókniarza i po bramce Marcina Bałuta, nieobecnego już w Jedlinie-Zdroju, pokonali zespół z Głuszycy 1:0. Jednak to wszystko przestaje mieć znaczenie, bo jak wiemy derby rządzą się swoimi prawami. Kto tym razem okaże się lepszy na zielonej murawie? Oczywiście wszystkich serdecznie zapraszamy na to niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkanie – zapraszają przedstawiciele klubu z Jedliny.
Zdrój z dorobkiem 27 punktów zajmuje obecnie 7 miejsce. Podopieczni trenera Kamila Jasińskiego w poprzedniej kolejce zremisowali z LKS-em Bystrzyca Górna.
Nasze spotkania zawsze przynoszą dreszczyk emocji na plecach kibiców i to dzięki nim mamy namiastkę piłki z wyższych piłkarskich lig czego można nam tylko pozazdrościć. Wiosnę mamy trochę lepszą od naszego rywala, ale czy to przełoży się na jutrzejszy korzystny wynik… wszystko w nogach i głowach naszych zawodników – czytamy na profilu społecznościowym klubu z Głuszycy.
Mecz Zdroju z Włókniarzem zaplanowano na godzinę 18:00. Spotkanie zostanie rozegrane przy sztucznym oświetleniu.
P