Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Bolesna lekcja od Miedzi

Walka i zaangażowanie wraz z fantazją i odwagą nie wystarczyło do zdobycia punktów. W meczu z Miedzią II Legnica, Górnik Nowe Miasto Wałbrzych nie był w stanie dorównać swojemu rywalowi. Lekcja od Miedzi, choć bolesna, mamy nadzieję zaowocuje lepszymi wynikami w przyszłości.

  Miedź z awansem. Nówka żegna się z 4 Ligą

Trudne spotkanie z aktualnym liderem rozgrywek Koleje Dolnośląskie 4 Liga, okazało się wymagającym wyzwaniem. Wałbrzyszanie pomimo zostawionego na boisku serca, nie wytrzymali w pełni fizycznie rywalizacji z dużo wyżej notowanym rywalem. Goście w pełni kontrolowali przebieg gry. Od początku spotkania stwarzali sytuacje bramkowe. Pierwszą wykorzystali już w 2 minucie meczu.

Podopieczni trenera Sebastiana Raciniewskiego długo nie załamywali się i z podniesioną głową, próbowali odrabiać straty. Dwie ciekawe akcje o mały włos dałyby upragnionego gola, ale w obu przypadkach czegoś zabrakło. Starania zostały nagrodzone w ostatniej minucie pierwszej połowy. Piękną bramkę, uderzając bezpośrednio z rzutu rożnego, zdobył Olaf Dąbrowski.

Po przerwie goście postawili już na swoim. W bardzo krótkim czasie zanotowali kilka trafień, kończąc mecz na 9 golach. Momentami bezradny Filip Fonfara, ratował się jak mógł. Po jednej z interwencji sędzia zmuszony był wyrzuć bramkarza gospodarzy z boiska. Reakcja po obejrzeniu czerwonej kartki mówiła wszystko. Złość. Bezradność. Ambicja. Wola zwycięstwa. To uczucia, które po trudnych meczach targają nami wszystkimi. Trzeba jednak wierzyć, że każda lekcja pozwoli wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Miedź II Legnica 1:9

P