Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Karolina idzie po swoje

Karolina Jaworzyna Śląska dopisuje kolejny komplet punktów i dużymi krokami zbliża się do Ligi Okręgowej. Tym razem w pokonanym polu zostało wałbrzyskie Zagłębie.

  Zasady rozgrywek piłkarskich na Dolnym Śląsku ulegną poważnym zmianom
 Już od pierwszych minut zaczęliśmy grać swoje. Długo operowaliśmy piłką, tworząc co rusz składne akcje pod bramką rywala. W 25 minucie mieliśmy doskonałą okazję do uzyskania prowadzenia. Sędzia, po zagraniu ręką w swoim polu karnym przez zawodnika Zagłębia, dyktuje rzut karny, którego niestety nie wykorzystał Oskar Wajdzik. Ładna obroną popisał się tutaj młody, 16-letni bramkarz GKS-u , Łukasz Sobiesierski, który wyczuł intencję strzelca – mówią przedstawiciele Karoliny.
Gospodarze pomimo kilku dogodnych sytuacji na bramki musieli czekać do drugiej połowy spotkania.  Pierwsza bramka padła już 4 minuty po wznowieniu gry. Szymon Borowy dopada do odbitej piłki i ładnym lobem pokonuje bramkarza gości.  Na kolejne trafienie czekaliśmy aż do 80 minuty. Wrzutkę Pawła Budnego wykorzystał Bartek Adamowicz, który płaskim strzałem po długim rogu pokonał Sobiesierskiego. Pod koniec regulaminowego czasu gry wynik meczu ustalił Paweł Michta.
Jestem w końcu zadowolony z postawy drużyny. Super operowaliśmy piłką, akcje były składne, ogólnie, fajnie to się oglądało. Brawo dla drużyny! Już teraz skupiamy się na kolejnym spotkaniu, gdzie podejmiemy najlepszy zespół w tej rundzie – mówił po meczu trener Karoliny.
1:0 Szymon Borowy 49′
2:0 Bartek Adamowicz 80′
3:0 Paweł Michta 87′
P