Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Poznaliśmy najlepszych tenisistów Aglomeracji Wałbrzyszkiej

Zaledwie tydzień po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w tenisie stołowym, w szczawieńskiej hali, odbyły się Amatorskie Otwarte Mistrzostwa Aglomeracji Wałbrzyskiej. Były to zawody, w których udział mógł wziąć każdy sympatyk dyscypliny.

  Misja Euro #2 - Grupa B

Pomni tego jak zacięte były spotkania najlepszych tenisistów w kraju, zastanawialiśmy się jak zaprezentują się zawodnicy w niedzielnym turnieju. Okazało się, że kilkudziesięciu graczy zostawiło na stole dużo serca. Wiele zaciętych spotkań, rozstrzygało się po 5-cio setowych pojedynkach.

Zawodnicy po wpisaniu się na listę startową zostali podzieleni na trzy kategorie. Osobno sklasyfikowano panie, mężczyzn oraz zawodników w wieku do 18 lat. Co ciekawe drabinka turniejowa została ułożona w taki sposób, by w zależności od uzyskiwanych wyników, rywalizować w szerszym gronie. I tak Wioletta Zalewska, która zwyciężyła wśród pań, w ogólnej klasyfikacji zajęła wysokie 5 miejsce.

Najlepsi zawodnicy w każdej z kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz vouchery, które można było zamienić na sprzęt sportowy w lokalnym sklepie. Atmosfera rywalizacji sprawiła, że zawody okazały się dla wszystkich wyjątkowym wydarzeniem. Jeszcze przed ich zakończeniem, zawodnicy zaczęli dopytywać się o kolejne imprezy.

Klasyfikacja medalowa:

Kobiety:

  1. Wioletta Zalewska
  2. Alicja Dymura
  3. Irmina Stanek

Młodzież do lat 18:

  1. Dawid Potocki
  2. Madox Krawutschke
  3. Nikodem Tokarczyk

Mężczyźni:

  1. Kamil Kowalewski
  2. Jan Zwierzyński
  3. Artur Kasperowicz
P