Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Miedź z awansem. Nówka żegna się z 4 Ligą

Zakończył się sezon w Koleje Dolnośląskie 4 Liga. Awans do III Ligi wywalczyła Miedź II Legnica. Porażką z rozgrywkami pożegnał się Górnik Nowe Miasto Wałbrzych.

  Porażka w pierwszej grze kontrolnej

Teoretycznie w ostatniej kolejce miał rozstrzygnąć się awans do III Ligi. Zarówno Miedź jak i Słowianin Wolibórz mieli na swoim koncie tyle samo punktów i to właśnie sobotnie spotkania miały dać nam odpowiedź kto uzyska promocję. Legniczanie swój mecz rozgrywali ze zdegradowanym już Bolesławcem. Dużo trudniejsze zadanie miała za to ekipa z Woliborza, której przyszło zmierzyć się z Baryczą Sułów.

Trudno było oczekiwać, że Bobrzanie będą w stanie sprawić sensację i urwać punkty faworyzowanej Miedzi. Goście zagrali perfekcyjnie, aplikując rywalowi aż 7 bramek. W zgoła odmiennych nastrojach skończyli sezon gracze Słowianina. Drużyna z Woliborza uległa w Sułowie aż 1:4 i musiała pożegnać się z 1. miejscem w tabeli.

Sporo też działo się w meczach, które miały zadecydować o strefie barażowej. Swoje mecze wygrały Polonia Stal Świdnica, Piast Nowa Ruda i Prochowiczanka Prochowice, co było chyba największą niespodzianką w tej grupie. Wygrane Polonii i Piasta dały też nieoczekiwane utrzymanie na szczeblu Ligi Okręgowej Polonii Bystrzyca Kłodzka.

W barażach o utrzymanie zagrają Iskra Księginice, Zenit Międzybórz i Polonia Środa Śląska. Losowanie w poniedziałek o godzinie 14:00. Z ligą żegnają się Górnik Nowe Miasto, KS Łomnica, Bobrzanie Bolesławiec.

Piast Nowa Ruda 3-0 Górnik Złotoryja 15 czerwca, 17:00
Prochowiczanka Prochowice 3-0 Lechia Dzierżoniów 15 czerwca, 17:00
Piast Żmigród 4-1 Łużyce Lubań 15 czerwca, 17:00
BKS Bobrzanie Bolesławiec 0-7 Miedź II Legnica 15 czerwca, 17:00
Barycz Sułów 4-1 Słowianin Wolibórz 15 czerwca, 17:00
KS Łomnica 1-9 Chrobry II Głogów 15 czerwca, 17:00
Iskra Księginice 2-4 Polonia Środa Śląska 15 czerwca, 17:00
Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 0-5 Polonia-Stal Świdnica 15 czerwca, 17:00
Zenit Międzybórz 1-5 Moto Jelcz Oława 15 czerwca, 17:00