Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

IV Liceum, czwarte w kraju!

11-12 czerwca na obiektach 47 Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, odbył się turniej najlepszych drużyn w siatkówce plażowej w Polsce. Wśród najlepszych drużyn znalazł się zespół z Wałbrzycha.

  Porażka w pierwszej grze kontrolnej

Wałbrzyszanie prowadzeni przez trenera Radosława Ostrowskiego, w turnieju finałowym zagrali w składzie: Rapacz Wiktor, Jurga Bartosz oraz Korościk Hubert. Nasi zawodnicy rozpoczęli od zwycięskiej (2:0) rywalizacji ze szkołą z Kołobrzegu. Później w pokonanym polu została ekipa ze Szczecina. Dopiero w trzeciej konfrontacji lepszym okazał się zespół z Suwałk.

Niestety musieliśmy uznać wyższość ekipie z Podlasia przegrywając 0:2. Chcąc zachować szanse na zdobycie medalu musieliśmy później wygrać ze szkołą ze Starogardu Gdańskiego. Po bardzo emocjonującym meczu, w którym w II secie przegrywaliśmy już 10:17 i 17:20 doprowadzamy jednak do stanu 22:20. Wygrywamy cały mecz 2:0 i  meldujemy się w najlepszej czwórce szkół w Polsce – relacjonował trener.

W meczu półfinałowym IV Liceum trafia na gospodarza turnieju. Po bardzo wyrównanym meczu przegrywamy z zespołem z Łodzi 0:2. Pozostaje nam walka o brązowe medale. Tu nasz zespół mierzy się z zespołem z Grudziądza. Wałbrzyszanie pomimo dużego zaangażowania nie potrafili pokonać swojego rywala i kończą zawody na 4. miejscu.

Bardzo zadowoleni z osiągniętego sukcesu, ale z małym niedosytem wracamy z Mistrzostw Polski Szkół Ponadpodstawowych w kategorii chłopców. Nie udało się nam zdobyć medali, ale IV miejsce w Polsce przed wyjazdem bralibyśmy w ciemno. Ogromny sukces chłopaków, którzy włożyli w walkę o medale wszystkie swoje siły i umiejętności. Wracamy z bagażem doświadczeń i z dużą ilością pozytywnych przeżyć i wrażeń. Warto było jechać i walczyć o jak najwyższe cele, wierząc, że za rok też będziemy brali udział w Mistrzostwach Polski w piłce siatkowej plażowej. Ogromne podziękowania należą się Panu Dyrektorowi Szkoły Bogdanowi Kucie i Radzie Rodziców przy IV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Wałbrzychu, dzięki którym mogliśmy być na tym turnieju – mówił po zawodach opiekun drużyny.

Wyniki końcowe turnieju:

  1. Suwałki
  2. Łódź
  3. Grudziądz
  4. Wałbrzych