Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Orzeł wygrywa ligę. Bielawianka w barażach. Nasi zostali

Orzeł Ząbkowice Śląskie nie miał problemów z potwierdzeniem swoich 4-ligowych aspiracji. Bielawianka mimo porażki zagra w barażach. Z ligą pożegnały się Ziębice, Kłodzko i Świebodzice.

  Porażka w pierwszej grze kontrolnej

W ostatniej kolejce Orzeł grał z Włókniarzem Głuszyca, który po świetnej wiośnie zachował ligowy byt i po modernizacji stadionu w kolejnym sezonie będziemy mieli jeszcze jedno piękne miejsce do grania w piłkę. Pewna wygrana lidera pozwoliła świętować awans. Hitowo zapowiadała się potyczka Bielawianki z Górnikiem i rzeczywiście było to spotkanie bardzo emocjonujące, dodatkowo okraszone zorganizowanym dopingiem. Wałbrzyszanie zwyciężyli po bramce Konrada Korby. Było to potwierdzenie kapitalnej formy w rundzie wiosennej.

Ligowy byt uratowała Polonia Bystrzyca Kłodzka. Stało się tak dzięki wygranej Polonii Stal Świdnica i Piasta Nowa Ruda, które w ten sposób uratowały się przed grą w barażach o 4-ligowy byt. Z rozgrywkami Ligi Okręgowej pożegnały się Sparta Ziębice, Nysa Kłodzko i Victoria Świebodzice.

Jeśli chodzi o nasze zespoły, to najlepiej w zakończonych rozgrywkach wypadł Górnik Wałbrzych (5. miejsce). Nieco niżej bo na 7 pozycji sezon zakończył Zdrój Jedlina Zdrój. Wielkie brawa należą się także Włókniarzowi Głuszyca, który z przedostatniej lokaty awansował aż na 10 miejsce, zapewniając sobie jednocześnie kolejny sezon w Lidze Okręgowej. Na ostatnim miejscu w tabeli uplasowała się Victoria Świebodzice i w przyszłym roku rywalizować będzie już w Wałbrzyskiej Serie A.

Włókniarz Głuszyca 1-6 Orzeł Ząbkowice Śląskie 15 czerwca, 17:00
Skałki Stolec 0-3 LKS Bystrzyca Górna 15 czerwca, 17:00
Nysa Kłodzko 5-2 Zjednoczeni Żarów 15 czerwca, 17:00
AKS Strzegom 2-2 Zdrój Jedlina Zdrój 15 czerwca, 17:00
Lechia II Dzierżoniów 2-2 Zamek Kamieniec Ząbkowicki 15 czerwca, 17:00
Sparta Ziębice 7-1 Victoria Świebodzice 15 czerwca, 17:00
Bielawianka Bielawa 0-1 Górnik Wałbrzych 15 czerwca, 17:00
Polonia Bystrzyca Kłodzka 1-2 Granit Roztoka 15 czerwca, 17:00