09/03/2021

Polki zgodnie z oczekiwaniami

Reprezentacja Polski zagrała i wygrała z reprezentacją Irlandii. Mecz toczył się zgodnie z oczekiwaniami. Wynik nikogo nie zaskoczył. Kibice byli zadowoleni. Mało kto zwrócił uwagę na występujące w polskim zespole mankamenty.

Pierwsza kwarta toczyła się pod dyktando Polek. Dziewczyny starały się uważnie rozgrywać piłkę, co dzięki wysokiej skuteczności Kariny Szybały dało biało-czerwonym przewagę 10 punktów. W drużynie gości dobrze prezentowała się  Edel Thornton, ale jej zaangażowanie nie wystarczyło do zniwelowania przewagi polskiej drużyny.

Druga kwarta wyglądała podobnie. Co prawda Irlandki zaczęły celnie rzucać z dystansu i przewaga gospodyń topniała, odnosiło się wrażenie, że wynik meczu i tak jest niezagrożony. W najbardziej newralgicznym momencie, celnymi rzutami popisała się Paulina Misiek. Dobrze też pod koszem zaprezentowała się Karolina Puss i ostatecznie wynik po pierwszej połowie był korzystny dla Polski.Podopieczne trenera Arkadiusza Rusina prowadziły 41:30.

Po zmianie stron dominacja Polek wzrosła. Seria 7:0 pozwoliła uciec rywalkom na bezpieczniejszą przewagę. Dobry fragment gry zaliczyły Daria Marciniak i Agata Dobrowolska. Po trzech kwartach Polki prowadziły już zdecydowanie 61:36.

Ostatnie 10 minut gry toczyło się pod dyktando gospodyń, które dzięki dużej przewadze grały swobodniej i w porównaniu do początku spotkania, zdecydowanie pewniej pod koszem. Dodatkowo trener Rusin pozwolił sobie na sprawdzenie kilku młodszych i mniej doświadczonych zawodniczek. Dziewczyny na szczęście spisały się wybornie, a Polska pewnie wygrała 81:49

Polska – Irlandia 81:49 (24:16, 17:14, 20:6, 20:13)

Polska: Marciniak 13, Trzeciak 12, Schmidt 10, Misiek 8, Szybała 8, Dobrowolska 7, Naczk 7, Szajtauer 6, Puss 4, Gertchen 2, Adamowicz 2, Stankiewicz 2, Kotnis 0

Irlandia: E. Thornton 14, O’Dwyer 13, Woods 7, Rockall 6, Dwyer 5, Waters 4, Grace 0, Mckenna 0, O’Leary 0, O’Shea 0, H. Thornton 0