Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Młodzi siatkarze na turnieju w Niemczech

Młodzi wałbrzyscy siatkarze zaskakują swoją formą, dominując rywali na niemieckiej ziemi. O puchar Netto reprezentacja Wałbrzycha przystąpiła dzięki prywatnej inicjatywie Tomasza Mordarskiego.

W turnieju wzięło udział 16 zespołów z kilku krajów. Wałbrzyszanie, którzy na co dzień występują w barwach Chełmca, do tej rywalizacji w turnieju przystąpili jako zespół Wałbrzych.

Dwie drużyny eliminowały po kolei zespoły z Czech, Niemiec, Węgier. Po pasjonujących pojedynkach udało im się awansować do ścisłego finału. Okazało się zatem, że szkolenie młodzieży w naszym mieście idzie w dobrym kierunku.

Pomimo sukcesu nadrzędnym celem zawodów była integracja zawodników i ich rodziców,  dobra zabawa. Przy okazji zespół zdobył doświadczenie na międzynarodowej scenie.

– Do turnieju zgłosiliśmy się jeszcze w lutym nie znając wyników końcowych sezonu. Wszyscy chłopcy pograli i się pobawili. Na koniec, ze względu na miniony Dzień Dziecka, zrobiliśmy jeszcze wycieczkę do Pragi – mówią rodzice.

Zawodnicy poza sportową rywalizacją godnie reprezentowali także miasto, które na potrzeby zawodów wsparło grupę specjalną edycją koszulek promujących Wałbrzych.

P