LN: Rosja pewnie ogrywa Dominikanę

Faworyzowane zawodniczki zza naszej wschodniej granicy zaczęły mecz słabo. Przy stanie 5:1 trener Rosjanek poprosił o pierwszą przerwę meczową. Chwila odpoczynku nie wytrąciła Dominikany z rytmu. Po kilku kolejnych wymianach było 7:4. Od tego momentu lepiej zaczęła funkcjonować zagrywka Rosjanek, które szybko doprowadziły do remisu. Dzięki dobrej grze na siatce, nieprzyjemnej zagrywce oraz dobrej dyspozycji w obronie szybko zrobiło się 15:11. Podopieczne Wadima Pankova grały pewnie. Świetnie w ataku radziła sobie Kotikova i Biryukova. Dobrze blokowała Voronkova. Wszystko to złożyło się na wygraną 25:21.

Drugi set od początku toczył się pod dyktando Rosjanek. Dobra zagrywka sprawiła Dominikanie sporo kłopotów i na pierwszą przerwę techniczną drużyna Pankova schodziła prowadząc 8:4. Później do głosu doszła Perez. Jej doskonała seria w polu zagrywki pozwoliła Dominikanie doprowadzić do remisu 11:11. Podrażniona reprezentacji Rosji szybko wróciła na prowadzenie. Świetnie w bloku radziła sobie Natalia Malykh. Wysoką skutecznością w przyjęciu Voronkova, co przy dobrej skuteczności Kotikovej pozwoliło Sbornej wygrać seta 25:20

Trzecia partia rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia Rosji. Dobry serwis Lyubushkiny przy jednoczesnej dobrej grze na siatce Malykh, pozwoliło Rosjankom uciec na 6 punktów. Kolejna faza seta to już pełna dominacja Rosji. Przewaga rosła niewyobrażalnie szybko. Przy stanie 16:10 siatkarki Dominikany poderwały się do walki. Niestety pomimo starań drużyna z Ameryki nie potrafiła nawiązać równorzędnej walki. Rosja konsekwentnie utrzymywała kilkupunktową przewagę. Od stanu 20:15 dla podopiecznych Pankova, gra Perez i spółki zupełnie się posypała.Ostatecznie Rosjanki wygrały seta gładko 25:16

Rosja – Dominikana :  (25:21, 25:20, 25:16)

Rosja: Kotikova 9, Biryukova 9 Lyubushkina 9, Voronkova 8, Lazarenko 8, Malykh 7

Dominikana: Martinez 11, Gonzalez 7, Pena 6, Eve 3