LN: Polki rozbiły Rosję!

Pojedynki Polski z Rosją zawsze elektryzowały kibiców. Nie inaczej było podczas środowego meczu w wałbrzyskim turnieju Ligi Narodów. Wypełniona po brzegi hala Aqua Zdroju ponownie zaczarowała boisko. Tym razem efekt przeszedł najmniejsze oczekiwania.

Pierwszy set zaczął się od punktu dla gości. Jednak chwilę później Malwina Smarzek dała sygnał do ataku. Kilka świetnych piłek z rzędu zagrała też Martyna Grajber i na tablicy wyników zrobiło się 5:1. Dobra passa trwała w najlepsze i na pierwszą przerwę techniczną Polki schodziły przy dwupunktowym prowadzeniu. Kolejne minuty były już bardziej wyrównane. Sporo zamieszania robił serwis Angeliny Latarenko. Rosjankom udało się nawet doprowadzić do remisu, a nawet wyjść na prowadzenie. Na groźne ataki Malykh i Voronkovej odpowiadały Pleśnierowicz i Smarzek. Dobrze na przyjęciu radziły sobie Medrzyk i Stenzel. Ostatecznie Polska wygrywa seta 25:21.

W drugiej partii Polkom grało się jeszcze lepiej. Szybko uciekły Rosjankom na kilka punktów by po kilku fenomenalnych piłkach Malykh znowu grać punkt za punkt. Mądrość podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego wzięła górę nad rosyjską nawałnicą. Konsekwentna gra w obronie i jeszcze lepsza na siatce pozwoliła biało-czerwonym osiągnąć przewagę. Dodatkowo, gdy któryś już challenge, dał punkty Polsce, podłamane Rosjanki nie dały rady dogonić wyniku i mieliśmy już 2:0 w setach.

Trzecia odsłona to był już popis gry biało-czerwonej husarii. Dziewczyny nic nie robiły sobie z zagrywek rywalek. Nie przeszkadzały im próby wyprowadzenia ich z równowagi, ani kolejne challenge, które ewidentnie uwydatniały błędy sędziów. Na siatce szalały Smarzek i Pleśnierowicz. Polski blok był nie do przejścia. Fenomenalnie broniły Medrzyk i Stenzel. Swoje trzy grosze wtrąciła również Grajber i Kąkolewska. Ręce same składały się do oklasków. Tak dobrego seta oraz bezradności w oczach rywalek polscy kibice już dawno nie widzieli. Dla Rosji mecz skończył się przy drugiej przerwie technicznej. Seryjnie zdobywane punkty także zagrywką dobiły Malykh i spółkę. Polska wygrywa seta do 15 i mecz 3:0.

Polska – Rosja 3:0 (25:21, 25:18, 25:15)

Polska: Pleśnierowicz, Smarzek, Kąkolewska, Efimienko-Młotkowska, Grajber, Mędrzyk, Stenzel (libero) oraz Twardowska, Nowicka, Łukasik.

Rosja: Lazarenko, Romanowa, Liubuszkina, Woronkowa, Małych, Kotikowa, Kutiukowa (libero) oraz Rysewa, Biriukowa, Kurnosowa (libero), Gorbaczewa, Szliakowa.