LN: Rosja – Japonia. Pięć setów walki

SONY DSC

Mecze Japonii z Rosją są dla obydwu drużyn wyjątkowo prestiżowe. Obie strony od zawsze uzurpowały sobie miano do bycia najlepszą drużyną na świecie. Zacięta walka o udowodnienie tego stwierdzenia na boisku wskazywała na wspaniałe siatkarskie widowisko.

Pierwszy set był prawdziwą batalią o prym na parkiecie. Żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać znaczącej przewagi. Dobra gra Japonek na siatce sprawiła sporo problemów rywalkom, które pomimo przewagi fizycznej nie potrafiły przełamać ich bloku. Podbijane przez Japonki w ten sposób piłki, szybko wracały na rosyjską stronę. Precyzyjne rozegranie i dobra dyspozycja atakujących dała Japonii zwycięstwo w secie.

Druga i trzecia partia to był popis gry Sbornej. Świetna dyspozycja Malykh i Kotikovej pozwoliła uzyskać siatkarkom Wadima Pankova kilkupunktową przewagę. Do koleżanek z zespołu dołączyła Lazarenko i Voronkova. Rosja wygrywa oba sety z olbrzymią przewagą.

Czwarty set od początku toczył się za to pod dyktando Japonek, które starały się odskoczyć Rosjankom, co dzięki dobrej dyspozycji Shinnabe i Kurogo okazało się dużo łatwiejsze. Japonia grała skutecznie i pewnie. W końcówce seta kilka ważnych punktów zdobyła Koga. Wszystko razem złożyło się na zwycięstwo w czwartej partii.

Tie-Break okazał się już mniej zacięty. Dobrze w tę część gry weszła Lazarenko. Niezawodna była też Malykh. Rosjanki szybko uzyskały przewagę 5:2. Po kilku skutecznych blokach Voronkovej było już 10:4. Japonki próbowały gonić rywala jednak nie miały pomysłu na zatrzymanie rosyjskiej lokomotywy. Sborna wygrywa piątego seta do 10 i mecz 3:2.

Rosja – Japonia 3:2 (19:25, 25:14, 25:16, 23:25, 15:10)