Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Wspaniała forma i 13 bramek strzelonych w pierwszym meczu

AZS PWSZ w swoim pierwszym spotkaniu na portugalskim EIS zagrał fenomenalne spotkanie i wysoko pokonał zespół z Izraela. Pogrom, którego nikt się nie spodziewał, sprawił, że oczekiwania rosną.

W pierwszych 20 minutach gry wałbrzyszanki grały spokojnie. Mądre prowadzenie piłki pozwoliło im kontrolować przebieg meczu. Cieszyła również dość wysoka skuteczność pod bramką rywalek. Dwa trafienia Rozmus oraz jedne Rędzi i Mesjasz dały naszej drużynie spokojne prowadzenie.

Po zmianie stron przewaga podopiecznych trenera Jasińskiego rosła niemiłosiernie. Wyborną skutecznością popisała się Małgorzata Mesjasz. Ponadto swoje trzy grosze wtrąciły także Julita Głąb, Marcjanna Zawadzka, Jagoda Szewczuk, Dominika Dereń, Monika Kędzierska oraz po raz drugi w tym meczu Anna Rędzia.

Mało kto spodziewał się takiego startu w zawodach. Apetyty wzrosły i jeśli w kolejnym meczu wynik będzie równie dobry, AZS PWSZ wyrośnie nam na faworyta zawodów. W poniedziałek Wałbrzyska drużyna zagra jednak z dużo silniejszym rywalem, obrońcą tytułu z Moskwy.

AZS PWSZ Wałbrzych – Uniwersytet Techniczno-Technologiczny Tel Aviv 13:1 (4:0)

Rozmus x2, Rędzia x2, Mesjasz x4, Głąb, Zawadzka, Szewczuk, Dereń, Kędzierska

 

zdjęcie: Ewa Żeligowska

P