Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Rosjanki odjechały

W drugim spotkaniu grupowym wałbrzyszanki grały z uniwersytetem Politechnicznym z Moskwy. Rosjanki okazały się zbyt silne dla naszego zespołu i po niedzielnej efektownej wygranej, przyszła równie spektakularna porażka.

Starcie z dwukrotnymi Mistrzyniami Europy z Moskwy, nie zaczął się źle. Pierwsze minuty były dość wyrównane i można było odnieść wrażenie, że rywal nie taki straszny jak go malują. Obie drużyny szukały swojej szansy na zdobycie bramek. Zarówno jedna jak i druga strona stwarzała sobie groźne sytuacje. Niestety bardziej skuteczne okazały się Rosjanki, które już w 7 minucie gry zadały pierwszy cios. Do przerwy AZS przegrywał 0:4.

Druga część spotkania zaczęła się od zmian w drużynie Kamila Jasińskiego. Trener  pozwolił pograć rezerwowym, co przełożyło się również na wynik końcowy. Rosjanki strzeliły jeszcze 7 goli, w tym jedną samobójczą i pewnie pokonały wałbrzyski zespół 10:1.

AZS PWSZ Wałbrzych obecnie zajmuje drugie miejsce w grupie D i z 3 punktami na koncie (14:11 w bramkach), będzie obserwował pojedynek pomiędzy zespołami z grupy C. W tej grupie należy bowiem upatrywać rywala na środowe spotkania barażowe. Będzie nim Berno ze Szwajcarii lub Munster z Niemiec.

AZS PWSZ Wałbrzych – Uniwersytet Politechniczny Moskwa 1:10 (0:4)

P