Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Zagrają o brąz!!!

Wałbrzyski AZS PWSZ, występujący w portugalskiej Coimbrze, rozgrywa świetny turniej. Po awansie do pucharowej fazy rozgrywek podopieczne trenera Kamila Jasińskiego zagrały fenomenalny mecz przeciwko szwajcarkom. Zwycięstwo dało im awans do ćwierćfinału, gdzie po bardzo dobrym meczu wygrywają z gospodarzem turnieju.

Kolejnym etapem rozgrywek był półfinałowy mecz z hiszpańskim Uniwersytetem Alicante. Ten mecz nie układał się od samego początku. Wałbrzyszanki w ciągu zaledwie pięciu minut tracą trzy bramki. Hiszpanki rozochocone skuteczną passą trafiają jeszcze dwukrotnie. Kiedy jednak wszystkim wydawało się, że nasza drużyna podda się bez walki, do głosu doszła Ania Rędzia. Po jej celnym trafieniu drugie dołożyła Małgorzata Mesjasz i do przerwy AZS przegrywał 2:5.

Druga część meczu toczyła się pod dyktando hiszpańskiego Alicante. Rywalki zdobywają dwie bramki, które pozwoliły im spokojnie dokończyć zawody. Drużynie Kamila Jasińskiego pozostanie do rozegrania jeszcze tylko jeden mecz. Będzie to walka o brązowy medal. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie dobrze nam znany UJ Kraków.

1/8 finału:

AZS PWSZ Wałbrzych – Uniwersytet Brno 8:0 (3:0)

Rędzia x3, Mesjasz x3, Kędzierska, Głąb

1/4 finału:

AZS PWSZ Wałbrzych – Uniwersytet Coimbra 3:2 (0:1)

Mesjasz x2, Dereń

Zamów transmisję LIVE, Sportowy Wałbrzych

1/2 finału:

AZS PWSZ Wałbrzych – Uniwersytet Alicante 2:7 (2:5)

Rędzia, Mesjasz

P