Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Marek Carewicz o przygotowaniach Zagłębia Wałbrzych

Zagłębie Wałbrzych po bardzo dobrym, a szczególnie po emocjonującej końcówce poprzedniego sezonu zapewniło sobie awans do A klasy. Obecnie zespół prowadzony przez Marka Carewicza przygotowuje się do startu rozgrywek, który zaplanowano na 11 sierpnia.

 Obecnie pracujemy nad odpowiednim przygotowaniem kondycyjnym zespołu. Trenujemy przede wszystkim motorykę, poprawiamy dynamikę. Jednostki treningowe są intensywne, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nowe rozgrywki, to również nowe wyzwania i żeby osiągnąć dobry wynik, dzisiaj musimy szczególnie mocno popracować  mówi Marek Carewicz.

Zespół Zagłębia trenuje dwa razy w tygodniu. W jego skład wchodzi obecnie 16 zawodników.

– Prowadzimy rozmowy z kilkoma graczami, którzy mieliby wzmocnić nasz zespół. Nie można jednak w tej chwili powiedzieć, jak się one zakończą i kto do klubu przyjdzie – dodaje trener.

Wałbrzyska drużyna rozegrała już jeden mecz kontrolny. Przeciwnikiem Zagłębia byli Zieloni Mokrzeszów.

– Po bardzo trudnym, ze względu na okres przygotowawczy, meczu wygraliśmy 3:2. Cieszę się, że pomimo zmęczenia, zawodnicy dali z siebie wszystko. Jestem pewien, że forma fizyczna przyjdzie z czasem, co z kolei przełoży się również, na możliwości taktyczno-techniczne zespołu – tłumaczy Marek Carewicz.

Kolejnym przeciwnikiem Zagłębia będzie Bóbr Marciszów. Mecz zaplanowano na najbliższą niedzielę. Start zawodów zaplanowano na godzinę 11. Mecz rozegrany zostanie w Marciszowie. Czego możemy spodziewać się po Zagłębiu w nowym sezonie? Trener, kierownik i zawodnicy zapewniają, że będą walczyć by nie przynieść kibicom wstydu. Nikt przy ulicy Dąbrowskiego nie zakłada spadku do B klasy.

P