Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Fabova zagrała w barwach Słowacji

Trwają ostatnie spotkania eliminacji Mistrzostw Świata w kobiecym futbolu. Grała Małgorzata Mesjasz, zagrała również Klaudia Fabova. Niestety reprezentantkom Słowacji mecz z Norweżkami nie poszedł po myśli.

Norwegia to jeden z topowych krajów na świecie w piłkarstwie kobiecym. Słowaczki w Senecu wielokrotnie odpierały ofensywę norweskiej drużyny. Jednak wiele stałych fragmentów gry i szybka gra z kontry doprowadziła do wyniku 0:4, który okazał się ostatecznym.

Nowa postać drużyny Kamila Jasińskiego, czyli Klaudia Fabova w spotkaniu wyszła w wyjściowej jedenastce. Fabi znana ze swoich kierunkowych akcji próbowała stworzyć linię ataku z Patricią Hmirovą (KKS Czarni Sosnowiec) oraz Moniką Havranovą (Patrizan Bardejov). Ostatecznie Słowaczka musiała jednak wspierać swoje koleżanki w defensywnych zadaniach.

Warto wspomnieć, że w meczu – jeśli chodzi o Słowaczki znane z polskich boisk – prócz Fabovej i wspomnianej Hmirovej zagrała także Patricia Fischerova (KKS Czarni Sosnowiec)

Czekamy na wyjazdowe starcie z Irlandią Północną, które rozegrane zostanie w Portadown 04.09.18 o godzinie 20:30. Liczymy na ponowny występ Klaudii i lepszy wynik jej zespołu.

Fot. dfb.de

P