Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Gdzie podążyły ostatnie twarze PWSZ?

Wielu sympatyków piłkarek AZS PWSZ Wałbrzych zastanawia się gdzie znajdują się obecnie byłe już zawodniczki czwartej drużyny ubiegłego sezonu. Kilka dziewczyn zaprzestało grania w piłkę.

Bramkarka Weronika Klimek aktualnie broni w drużynie beniaminka Ekstraligi, czyli GKS GieKsie Katowice. Notabene strzegła bramki przeciw PWSZ w wyjazdowym meczu wałbrzyszanek w Katowicach w ramach trzeciej kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej.

Także bramkarka Patrycja Urbańska postanowiła z powodzeniem kontynuować karierę w I ligowym KKP Bydgoszcz. Jej aktualny bilans bramkowy wynosi zero z tyłu. Śmiało więc można powiedzieć, że Patrycja odnajduje się w team’ie chcącym ponownie wrócić do elity.

Kolejna bramkarka, czyli Emilia Krajewska aktualnie rehabilituje się po doznanej kontuzji. Zawodniczka specjalizująca się również w futsalu zmagała się od dłuższego czasu z kontuzją barku. W dniu 31 lipca odbył się zabieg, który jednak okazał się dosyć skomplikowany. Aktualnie Emilia nosi już od miesiąca ortezę ale spogląda na przyszłość z pozytywnym nastawieniem. Szanse na powrót do gry są. Kosztuje to dużo, jeśli chodzi o siły oraz własną pracę. Krajewska jednak traci wiarę w polskie kluby pod względem opieki medycznej i będzie planowala grać za granicą.

Obrończyni Jolanta Siwińska wybrała aktualnego Mistrza Polski, czyli GKS Górnik Łęczna. Ostatnio grała ponownie w barwach reprezentacji Polski.

Napastniczka Oliwia Maciukiewicz planowała zasilić zespół wspomnianej GieKsy, jednak ostatecznie zawodniczka zakończyła swoją długą i owocną karierę.

Podobnie sprawa wygląda z defensorkami Weroniką Aszkiełowicz oraz Karoliną Gradecką. Te panie akurat nowych klubów nie szukały.

Pomocniczka Elena Klepatska wróciła do swojego kraju – Ukrainy i aktualnie występuje w FC Voshod Stara Majaczka. Warto wspomnieć, że zawodniczka szukała angażu w ekstraligowej MKS Olimpii Szczecin.

Ofensywna Karolina Jędras (na zdjęciu) szuka klubu i jest całkiem blisko nowego miejsca. Prawdopodobnie podąży śladami dawnej piłkarki PWSZ, czyli Nikoli Żurawskiej i dołączy do beniaminka II ligi śląskiej – Orlika Jelenia Góra.

Zamów transmisję LIVE, Sportowy Wałbrzych

fot. AZS PWSZ Wałbrzych

P