Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Górnik zagra ze Ślaskiem już przy tablicy świetlnej

Nowa tablica świetlna na stadionie przy ulicy Ratuszowej w Wałbrzychu

Piłkarze Górnika Wałbrzych w niedzielne popołudnie przystąpią do kolejnego już w swojej historii pojedynku z drużyną Śląska Wrocław. Prawdziwą gratką dla kibiców, będzie zainstalowana na stadionie tablica świetlna wraz z zegarem.

Ostatnie trzy spotkania piłkarze wałbrzyskiej drużyny przegrali ze swoim odwiecznym rywalem, nie zdobywając nawet bramki. W poprzednim sezonie dwukrotnie musieli uznać wyższość przeciwnika przegrywając oba spotkania po 0:2.

Nowa tablica świetlna na stadionie przy ulicy Ratuszowej w Wałbrzychu

Tym razem jednak zespół prowadzony przez trenera Jacka Fojnę przystępuje do tego spotkania w zupełnie innych okolicznościach. Drużyna jest dużo silniejsza, od tej z poprzedniego sezonu, co pokazują uzyskiwane przez klub wyniki. Wraz ze zdobywanymi punktami urosło morale i pewność siebie.

– Jesteśmy zdeterminowani żeby powalczyć o zwycięstwo. Na pewno zrobimy wszystko, by osiągnąć swój cel – mówił przed spotkaniem Jacek Fojna.

Ostatni raz z Górnik Wałbrzych pokonał zespół Śląska Wrocław grając jeszcze w 3 lidze na stadionie przy ulicy Oporowskiej. Prowadzona wówczas, przez Roberta Bublewicza Górnika pokonała wrocławski klub 1:0. Od pamiętnego spotkania minęło jednak już sporo czasu i powoli tamta wygrana staje się jedynie miłym wspomnieniem.

Dziś liczymy na to, że wałbrzyski zespół pokaże charakter i tak jak w poprzednich spotkaniach po 90 minutach gry będziemy mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

– Dziś mecz musimy wygrać. Tak naprawdę jak nie dzisiaj to kiedy. W ostatnich latach cały czas ze Śląskiem przegrywaliśmy. Może wreszcie, przyszedł ten moment, w którym to nasza drużyna będzie górą

Tak przed meczem mówili wałbrzyscy kibice obu tych słowach okazał się prorocze. Górnik Wałbrzych podejmuje początek spotkania Górnika ze Śląskiem zaplanowana na 16:00.

 

P