Śląsk pokonany. Górnik samodzielnym liderem

Górnik i rezerwy Śląska walczyli o zwycięstwo, które dawało pozycję samodzielnego lidera IV ligi. Zacięta gra o trzy punkty toczyła się do ostatniej sekundy spotkania.

Pierwsze 45 minut meczu nie przypominało jednak hitu kolejki. Zacięta walka o opanowanie środka boiska, nie pozwoliła jednak stworzyć wielu sytuacji podbramkowych. Pierwszą groźną zobaczyliśmy dopiero w 27 minucie spotkania. Bardzo ciekawą akcję zespołu gości, groźnym strzałem wykończył Adrian Sobczak. Piłka po jego uderzeniu o centymetry minęła słupek bramki Damiana Jaroszewskiego. Dobra postawa rywali Górnika pozwoliła im przejąć inicjatywę. Pomimo przewagi Śląska, to biało-niebiescy strzelili bramkę, której sędziowie nie zaliczyli. W ostatniej minucie tej części gry, po dośrodkowaniu Chajewskiego, piłkę do bramki skierował Michalak. Sędzia jako jedyny dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej i do przerwy mieliśmy wynik 0:0.

Dyskusja na temat nieuznanej bramki

Po zmianie stron groźnie zaatakowali gospodarze, którzy już w pierwszej akcji otworzyli wynik spotkania. Indywidualną akcją popisał się Szymon Tragarz. Zawodnik Górnika zaskakującym zwodem minął dwóch rywali i plasowanym strzałem zaskoczył bramkarza Śląska. Kilka kolejnych minut pokazało, że podopieczni Jacka Fojny chcą ten mecz rozstrzygnąć, szybko strzelając kolejne bramki. Ta druga padła jednak dopiero w 70 minucie, kiedy idealnym uderzeniem popisał się Damian Chajewski. Niedługo później do głosu doszli goście, którym udało się zaskoczyć Damiana Jaroszewskiego. Bramka kontaktowa dodała wrocławianom skrzydeł. Tuż przed końcem meczu piłkarze Śląska zaliczyli uderzenie w poprzeczkę, dobitkę Saleta i rozczarowanie gdy sędzia liniowy podniósł w górę chorągiewkę. Kilka minut później mecz dobiegł końca. Trzy punkty zostały w Wałbrzychu.

Górnik Wałbrzych – Śląsk II Wrocław 2:1 (0:0)
50’ Tragarz, 70’ Chajewski – 78’ Scalet

Górnik: Jaroszewski – Michalak, Smoczyk, Wepa, Sobiesierski (81’ Młodziński), Chajewski, Rytko, Oświęcimka, Krzymiński, Sawicki (59’ Rodziewicz), Tragarz (90’ Bogacz)