BikeMaraton: Ścigali się po Chełmcu

Jakub Zima

Tegoroczna edycja Bike Maratonu ujrzała na starcie blisko trzy tysiące zawodników. Kolarze górscy  mogli rywalizować na trzech dystansach – 25, 49 i 72 kilometry. Warto wspomnieć, że organizatorzy przygotowali też trochę atrakcji dla najmłodszych uczestników zabawy.

Dystans MINI w pełni należał do Piotra Śliwińskiego z RMF FM Heg. Wysoko także uplasował się Filip Brzóska z Whyte Nexelo Wałbrzych. Jeśli chodzi o panie, to wyścig wygrała Matylda Szczecińska reprezentująca Warszawski Klub Kolarski. W kwestii startujących wałbrzyszanek najlepszą okazała się Monika Jeruzalska ze wspomnianego Whyte Nexelo. Zawodniczka uplasowała się na 11 pozycji.

Na dystansie MEGA jako pierwszy finiszował Tomasz Pierwocha z RMF FM Heg. Z kolei w rywalizacji kobiet pierwsza przekroczyła linię mety Zuzanna Krzystała (Sup Lifting).

W wyścigu na 79 kilometrów triumfował Mariusz Kozak z JBG-2 oraz Anna Sadowska z 72d Windsport.

Po zakończeniu zawodów, najlepsi zostali udekorowani nagrodami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

II Półmaraton Górski przeszedł do historii

W niedzielę miał miejsce II Półmaraton Górski, a także II Górska Dziesiątka Staropolanki. Na starcie zjawiła się ogromna ilość zawodników. Specjaliści do pokonania mieli nie tylko kilometry, ale również spore przewyższenia wynoszące blisko 750 metrów. Łatwo nie było. Malownicze trasy i ostra rywalizacja – tak można określić tegoroczną edycję prestiżowych […]