II Półmaraton Górski przeszedł do historii

Jakub Zima

W niedzielę miał miejsce II Półmaraton Górski, a także II Górska Dziesiątka Staropolanki. Na starcie zjawiła się ogromna ilość zawodników. Specjaliści do pokonania mieli nie tylko kilometry, ale również spore przewyższenia wynoszące blisko 750 metrów. Łatwo nie było.

Malownicze trasy i ostra rywalizacja – tak można określić tegoroczną edycję prestiżowych zmagań w kierunku góry Chełmiec. Trasa na 10 kilometrów wiodła szlakiem wokół góry Długiej i obfitowała w wiele trudnych do pokonania odcinków. W tej rywalizacji najlepszym okazal się Wojciech Maślanka z Ludwikowic. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Teresa Krajewska-Wiśniak z Wojcieszowa.

Na trasie półmaraton najlepiej spisał się Jacek Jolibski (1:23:52). Drugie miejsce wywalczył reprezentant Czech – Ondrej Penc z Mezimesti.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Za nami piąta kolejka A klasy

Rozgrywki wałbrzyskiej A klasy nabierają tempa! Za nami piąta odsłona zmagań i kolejne ciekawe rezultaty. Do najbardziej emocjonującego spotkania zaliczyć należy starcie Włókniarza Głuszyca z Podgórzem Wałbrzych. Zespół Iskry Wiktów nie dojechał na mecz z Darborem Bolesławice, Orzeł Lubawka pokazał ogranie i nabyte doświadczenie z ligi okręgowej, a Herbapol Stanowice […]