27/02/2021

A klasa: Skazane na porażkę Sudety, rozbiły Włókniarza!!

SONY DSC

Rozgrywki wałbrzyskiej A klasy potrafią zaskoczyć. Przed spotkaniem Sudetów Dziećmorowice z Włókniarzem Głuszyca, nikt gospodarzom nie dawał żadnych szans. Tymczasem już w pierwszej połowie kibice przecierali oczy ze zdumienia. Już w 23 minucie do bramki bronionej przez Arkadiusza Pastułę trafił Kacper Łęczycki. Niedługo przed przerwą drugie trafienie zaliczył Kacper Szpindler.

Po zmianie stron mecz nabrał kolorytu. Gospodarze zostali zepchnięci do obrony. Bartosz Iwanidis dwoił się i troił, ale nie potrafił swojego zaangażowania zamienić na bramkę. Zamiast gola kontaktowego, trzecią bramkę dla Sudetów zdobywa Piotr Osiecki. Przewaga trzech goli sprawiła, że w Dziećmorowicach już w 62 minucie uwierzono w zwycięstwo. Wtedy do głosu doszli goście. Zupełnie nieoczekiwanie bramkę zdobywa Dariusz Dydrych. Zaledwie 5 minut później sędzia dyktuje rzut karny dla Włókniarza. Po uderzeniu Mateusza Chmielarza jest już zaledwie 2:3.

Obie drużyny zaczęły grać z jeszcze większym zaangażowaniem. Na bramkę Marcina Byry strzelali Dydrych, Kosior, Kulik, Rzeczkowski czy Iwanidis. Piłka jednak mijała cel. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gościach. W 79 minucie czwartego gola zdobywał Bartosz Lech. W doliczonym czasie gry wynik ustala Kacper Łęczycki.

Sudety Dziećmorowice – Włókniarz Głuszyca 5:2 (2:0)
23′ 90+2′ Łęczycki, 37′ Szpindler, 62′ Osiecki, 79′ Lech – 66′ Dydrych, 71′ Chmielarz (k)

Sudety: Marcin Byra – Wądołowski, Szpindler, M. Otwinowski (55′ Lech), Osiecki, Macki, Łęczycki, Kurcek (86′ P. Otwinowski), Choma, Mariusz Byra (77′ Kobus), Baran

Włókniarz: Pastuła – Bachmatiuk, Chmielarz, Dydrych, Iwanidis, M. Kaźmierczak, Kosior, Kulik, Rzeczkowski, Walkowicz (80′ Kameczura), Wójcicki (46′ D. Kaźmierczak)

1 thought on “A klasa: Skazane na porażkę Sudety, rozbiły Włókniarza!!