Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

A klasa: Osłabiona Iskra dominuje w meczu ze Słotwiną

Ósmą kolejkę A klasy rozpoczęliśmy z istnym hukiem! Autorem zamieszania – grająca w dziesiątkę Iskra Witków!

Piłkarzom Iskry w tym sezonie nie wiedzie się zbyt dobrze. Dziś nastąpiło rasowe odczarowanie, a w efekcie wyszedł mecz, który może zapisać się w historii A klasowych rozgrywek. Grająca w dziesiątkę (a w końcówce) w dziewiątkę Iskra, rozgromiła Błękitnych Słotwina 4:1.

Grający trener Bartek Ogrodnik wraz ze swoimi podopiecznymi w pełni kontrolował przebieg spotkania i kreował akcje ofensywne. Piłkarze z Witkowa wykorzystywali błędy zawodników Słotwiny, odbierali podania oraz wykorzystywali boiskowe sytuacje.

Po otwarciu wyniku spotkania przez Łukasza Krzeczowskiego – kapitana Słotwiny, wspomniany Ogrodnik wyrównał na 1:1 po wykorzystaniu błędy obrońcy Błękitnych. Jeszcze w pierwszej części spotkania asystował Dominikowi Gryce w golu na 2:1.

Po zmianie stron reprezentanci Witkowa mieli ponownie swoje sytuacje, a Błękitni nie mogli znaleźć złotego środka na dziesięcioosobowy skład trzeciej drużyny minionego sezonu. Po nieprzepisowej akcji w polu karnym Mateusza Nykiela doszło do faulu na Ogrodniku. Podyktowaną “11” Adrian Mastej z pewnością i wyczuciem zamienił na bramkową zdobycz.

Przysłowiową “kropkę nad i” postawił Ogrodnik wchodząc w pole karne ze strzałem, który ostatecznie zadecydował o ustanowieniu wyniku spotkania.

W końcowych minutach starcia Iskra grała już w dziewiątkę. Boisko z powodu urazu opuścił ofensywny Radosław Łatka.

Będziemy mieli dla Was przygotowany skrót video całego spotkania.

Iskra Witków Śląski 4:1 (2:1) Błękitni Słotwina

Zamów transmisję LIVE, Sportowy Wałbrzych

Bramki: x2 Ogrodnik, Gryka, Mastej (k) – Krzeczowski Ł.

Iskra: Mokrzycki – Gryka, Mastej, Ogrodnik, Łatka, Jasiurkowski, Kurnyta, Górczyk, Sobies, Krupa

Błękitni: Nykiel – Lis (20′ Piątkiewicz), Kukułka (82′ Bonciuń), Łuka, Krzeczowski Ł., Dukat P. (60′ Dziurbacz Z.), Łabuz, Sieradzki (40′ Dziurbacz D.), Kolon, Błasiński, Krzeczowski M

Dukat K.

  Zasady rozgrywek piłkarskich na Dolnym Śląsku ulegną poważnym zmianom

 

P