Udana inauguracja SZS – wyniki

Byliśmy świadkami udanej inauguracji sezonu 2018/2019 Szkolnego Związku Sportowego w Wałbrzychu. Za nami biegi przełajowe, sztafetowe. Emocji nie brakowało. Towarzyszyłą duża frekwencja, miła atmosfera i pierwsze zdobycze medalowe.

Rywalizacja odbyła się na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Aqua Zdrój. W igrzyskach oraz gimnazjadzie najwięcej trofeów zdobyli reprezentanci SP 28 (x2 złoto, srebro, brąz).

W ramach startów gimnazjady mieliśmy do czynienia ze sporymi przetasowaniami na trasie biegu. W kategorii dziewcząt ostatnie zmiany dobrze przepracowały zawodniczki SP 37 awansując z piątej na trzecią pozycję. W biegu chłopaków odwet wzięli z kolei zawodnicy PG 11 celując w złoto.

Licealiada zaprezentowała najbardziej doświadczonych w stawce sportowców. Złoto licealistek z II LO mocno, a zarazem pozytywnie zaskoczyło, podobnie jak brąz ZS 7. W biegach chłopaków mieliśmy do czynienia z najszybszym tempem zmagań. Przez połowę ogólnego dystansu walka o zwycięstow toczyła się między ZS 4, a II LO. Na ostatnich czterech zmianach miejsca na podium zostały w zasadzie rozstrzygnięte.

My będziemy mieli dla Was pełną foto oraz video relację z dzisiejszej inauguracji!