Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

A klasa: Niegościnne Nowe Miasto

SONY DSC

Po zmianie rozpoczęcia godziny meczów 8 kolejki, gospodarze zapomnieli o przesunięciu zawodów w ramach ligi juniora młodszego. Spotkanie zaczęło się od blisko 40 minutowego opóźnienia. Po pierwszym gwizdku sędziego żadnej z drużyn nie chciało się specjalnie forsować tempa. Zarówno goście jak i gospodarze starali się przede wszystkim skutecznie rozegrać piłkę w środkowej strefie boiska.

Z biegiem czasu piłkarze Górnika zaczęli jednak przeważać. Obrońcy Zagłębia popełniali dużo  błędów własnych, które prokurowały groźne akcje gospodarzy. Tomczak dwoił się i troił, pomiędzy słupkami, ale chwilami był po prostu bezradny. Czasem dopisywało mu szczęście i piłka mijała bramkę o centymetry. Dwukrotnie jednak musiał skapitulować. Najpierw po uderzeniu Matuły, gdy dobijał odbitą od słupka piłkę, później gdy zmylony przez Żygało, stał i patrzył jak futbolówka trzepocze w siatce. Zagłębie odgryzło się jedynie jednym niecelnym strzałem Macieja Maciejczyka.

Po zmianie stron lepiej zaczęli podopieczni trenera Marka Carewicza. Odważniej wchodzili w pole karne i dość często dochodzili do pozycji strzeleckich. Brakowało tylko skuteczności. Piłka, jak zaczarowana, mijała bramkę Górnika. Jedyny celny strzał Jakuba Fijałkowskiego piękną paradą wybronił Mateusz Małek. W odpowiedzi Górnicy strzelili trzeciego gola.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Zagłębie Wałbrzych 3:0 (2:0)
13′ 70′ Matuła, 23′ Żygało (sam.)

Górnik NM: Małek – Pietrzak, G. Wroczyński (75′ Kulik), Mateusz Wroczyński (65′ Bąkiewicz), Marcin Wroczyński, Walkosz-Berda (61′ Szydłowski), Stec, Rosiński, Misiak (67′ Misiułajtys), Matuła (73′ Kasperek), Fedycki

Zagłębie: Tomczak – Śmieszek (75′ Chmiel), Fijałkowski, Telega (85′ Gałek), Żygało, Młostek, Maciejczyk (46′ Pawełek), Dobiega (46′ Kierski), Wojciechowski, Sułkowski (80′ Hebel), Sabiniarz (65′ Nyklasz)

P