A klasa: Niegościnne Nowe Miasto

Jakub Zima

Po zmianie rozpoczęcia godziny meczów 8 kolejki, gospodarze zapomnieli o przesunięciu zawodów w ramach ligi juniora młodszego. Spotkanie zaczęło się od blisko 40 minutowego opóźnienia. Po pierwszym gwizdku sędziego żadnej z drużyn nie chciało się specjalnie forsować tempa. Zarówno goście jak i gospodarze starali się przede wszystkim skutecznie rozegrać piłkę w środkowej strefie boiska.

Z biegiem czasu piłkarze Górnika zaczęli jednak przeważać. Obrońcy Zagłębia popełniali dużo  błędów własnych, które prokurowały groźne akcje gospodarzy. Tomczak dwoił się i troił, pomiędzy słupkami, ale chwilami był po prostu bezradny. Czasem dopisywało mu szczęście i piłka mijała bramkę o centymetry. Dwukrotnie jednak musiał skapitulować. Najpierw po uderzeniu Matuły, gdy dobijał odbitą od słupka piłkę, później gdy zmylony przez Żygało, stał i patrzył jak futbolówka trzepocze w siatce. Zagłębie odgryzło się jedynie jednym niecelnym strzałem Macieja Maciejczyka.

Po zmianie stron lepiej zaczęli podopieczni trenera Marka Carewicza. Odważniej wchodzili w pole karne i dość często dochodzili do pozycji strzeleckich. Brakowało tylko skuteczności. Piłka, jak zaczarowana, mijała bramkę Górnika. Jedyny celny strzał Jakuba Fijałkowskiego piękną paradą wybronił Mateusz Małek. W odpowiedzi Górnicy strzelili trzeciego gola.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Zagłębie Wałbrzych 3:0 (2:0)
13′ 70′ Matuła, 23′ Żygało (sam.)

Górnik NM: Małek – Pietrzak, G. Wroczyński (75′ Kulik), Mateusz Wroczyński (65′ Bąkiewicz), Marcin Wroczyński, Walkosz-Berda (61′ Szydłowski), Stec, Rosiński, Misiak (67′ Misiułajtys), Matuła (73′ Kasperek), Fedycki

Zagłębie: Tomczak – Śmieszek (75′ Chmiel), Fijałkowski, Telega (85′ Gałek), Żygało, Młostek, Maciejczyk (46′ Pawełek), Dobiega (46′ Kierski), Wojciechowski, Sułkowski (80′ Hebel), Sabiniarz (65′ Nyklasz)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Przed nami Waligóra Run Cross

W sobotę 6 października zapraszamy pasjonatów biegów górskich do Głuszycy na trzecią edycję Waligóra Run Cross. Start ultramaratonu  na dystansie 53 km o przewyższeniu +/-5000m zaplanowano o godz. 8.00, natomiast zawodnicy zgłoszeni do półmaratonu na dystansie 25km o przewyższeniu +/-2000m wystartuja o godz. 10. Miasteczko zawodów, start i meta będą […]