Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

A klasa: Pojedynek outsiderów ostatniej kolejki

SONY DSC

Zanim opublikujemy zapowiedź najbliższej, dziesiątej kolejki A klasy, to poświęcimy słowa jednemu z dosyć ciekawie zapowiadających się pojedynków. Sytuacja wymaga tylko jednego zwycięzcy w tej kwestii.

Mowa o pojedynku Iskry Witków z Zagłębiem Wałbrzych. Gospodarze, czyli podopieczni grającego trenera Bartka Ogrodnika (na zdjęciu) w minionej kolejce mieli ciężkiego rywala w postaci faworyzowanego w kwestii powrotu do ligi okręgowej Orła Lubawki. Z tą drużyną nikt łatwo, w tym sezonie nie ma.

Przypomnijmy fantastyczne spotkanie Iskry na swojej ziemi z Błękitnymi Słotwina, które wygrali grając w dziesiątkę (w końcówce w dziewiątkę). Uwaga, Iskra znów zagra u siebie, a co za tym idzie postawi konkretne warunki oponentom.

Zagłębie z kolei od dwóch kolejek nie może zdobyć bramki. W spotkaniu z Górnikiem Nowe Miasto dominowały braki kadrowe ekipy trenera Marka Carewicza. Mecz z Walimiem okazał się ciężkim w stworzeniu sobie dogodnych sytuacji podbramkowych. Mimo dwóch przegranych z rzędu beniaminek A klasy w tabeli plasuje się tuż za czołową szóstką.

Zapowiadane starcie może okazać się kluczowe pod względem przebudzenia się Zagłębia, a także korespondencyjnego pojedynku bramkarzy, czyli Daniela Gałka i Krzysztofa Mokrzyckiego. Dodatkowo, jeśli pojawi się Krystian Żygało w ofensywnie wraz z Jakubem Fijałkowskim, a z drugiej strony nacierał będzie Bartek Ogrodnik i Radosław Łatka, to bitwa może przyspożyć nam sporą dawkę strzeleckich emocji.

Początek meczu w najbliższą niedzielę (14.10.18) o godzinie 15:00 na stadionie Iskry w Witkowie Śląskim. Trudno na dobrą sprawę przewidzieć rezultat tego spotkania.

P