Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Ekstraliga: Powalczyć z Mitechem

W zeszłym sezonie remis i wygrana. Tak to wyglądało w starciach AZS PWSZ Wałbrzych z TS Mitech Żywiec. Nie mniej jednak mamy nowy epizod odmienionego wałbrzyskiego składu, który na swojej ziemi podejmie doświadczone góralki z Żywca.

Po wyjazdowej przegranej z Jagiellonkami w Krakowie i sporej przerwie reprezentacyjnej czas wrócić do rozgrywek Ekstraligii. Było sporo czasu na wyciągnięcie wniosków, a w międzyczasie sukcesy w barwach reprezentacji Polski odnosiły Dominika Dereń, Małgorzata Mesjasz i Anna Rędzia. Do tego dochodzi występ na turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy U19 Natalii Piątek.

Wspomniane Mesjasz, Rędzia, Dereń i Marcjanna Zawadzka w zeszłym sezonie strzelały bramki Mitechowi.

W tym sezonie trener Kamil Jasiński jak wiemy ma dwie nowe bramkarki. Wspomniana Piątek już otrzymała swoją szansę debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej, a Jagoda Sapor przez pewien czas stała się etatową bramkarką PWSZ. Jasiński, zwyczajowo odkryje karty dopiero przed wejściem drużyny na murawę. AZS PWSZ Wałbrzych aktualnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Ekstraligi ze stratą trzech punktów do plasujących się jedno oczko wyżej Czarnych Sosnowiec.

Mimo, że Mitech przeżywa w tym sezonie kryzys, a wzmocnienia w postaci Petry Zdechovanovej czy Stanislavy Liskovej ze wspomnianych Czarnych Sosnowiec póki co większych rezultatów nie przyniosły, to jednak jest to doświadczony i wybiegany zespół. Siłę przyznaje Katarzyna Rozmus – była piłkarka Mitechu, aktualnie grająca drugi sezon w PWSZ. Ostatnio trener żywieckiej ekipy Robert Sołtysek zrezygnował z prowadzenia zespołu. Na tym miejscu zastąpiła go piłkarka Ewelina Prokop prowadząca również zespół Górnika Wieliczka grającego w III lidze grupie małopolskiej.

Mecz rozegrany zostanie na stadionie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Aqua Zdrój w Wałbrzychu w niedzielę (14.10.18.) o godzinie 11:00.

Fot. AZS PWSZ Wałbrzych

P