Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Rozmowa z Kacprem Kulikiem (MKS Włókniarz Głuszyca)

Przed emocjonującym starciem Włókniarza z II Górnikiem Wałbrzych rozmawiamy z piłkarzem Głuszycy Kacprem Kulikiem. Jeden z młodszych zawodników team’u MKS’u nastrzelał w tym sezonie sporo bramek.

PW: Rozumiem, że Twoja przygoda z futbolem – tak jak wielu zawodników Włókniarza – zaczęła się właśnie w Głuszycy.

KK: Tak, zaczynałem w Głuszycy, jednak pierwsze treningi w wieku 6 lat odbywałem w KS Berit Głuszyca. W późniejszym czasie gdy w Włókniarzu otworzono sekcję dla zawodników w moim wieku postanowiłem się tam przenieść.

PW: Jesteś jednym z młodszych piłkarzy w drużynie. Z jednej strony macie doświadczonych zawodników i właśnie tych nieco młodszych, ale zgranie na boisku jak widać jest i przynosi efekty.

KK: Dokładnie, jestem praktycznie najmłodszy ze wszystkich moich kolegów z drużyny, ale to nie jest żaden problem. Nie czuje się wcale gorzej od reszty chłopaków i zawsze staram się dawać z siebie jak najwięcej. Powoli łapiemy zgranie i myślę, że możemy powalczyć o coś więcej niż środek tabeli w tym sezonie.

PW: W tym sezonie stoczyliście wiele ciekawych pojedynków. Są wygrane, zdarzyły się też porażki czy remisy. Przyznasz, że wałbrzyskie Serie A wyrównało się pod względem poziomu?

KK: Racja, już dawno powtarzałem, że nasza A klasa jest nieprzewidywalna i nawet lider tabeli może nie podołać drużynie z dołu, dlatego żadnego rywala nie można lekceważyć i do meczy trzeba podchodzić ze stuprocentową koncentracją.

PW: A propo remisów, miałem okazję być na Waszym meczu z Iskrą. To była istna jazda bez trzymanki. Ustrzeliłeś w tym meczu hat tricka.

KK: Szczerze, zamiast tych trzech bramek na moim koncie, wolałbym wrócić do Głuszycy z trzema punktami. Czuję niedosyt po tym meczu. Mieliśmy przewagę nad rywalem, jednak w drugiej połowie zabrakło sił i pomysłu na grę, co w efekcie przyniosło kolejne dwie stracone bramki. Pomimo tego, że wykorzystaliśmy wszystkie swoje sytuacje w pierwszej połowie, było to zdecydowanie za mało.

Zamów transmisję LIVE, Sportowy Wałbrzych

PW: Całe rozgrywki mogą nam jeszcze przynieść sporo zmian w klasyfikacji generalnej A klasy. Jakie cele na ten sezon ma Włókniarz? Jakie są Twoje osobiste cele?

  KONKURS: Euro Manager! Zagraj z nami!

KK: Celem drużyny jest zajęcie jak najwyższego miejsca w tabeli. Nie wyobrażamy sobie zejść poniżej piątego miejsca. Natomiast moim celem jest dążenie do coraz lepszej dyspozycji, by wnieść do drużyny jak najwięcej.

PW: Przed Wami niezwykle ważne spotkanie z rezerwami Górnika Wałbrzych. Zagracie na swojej ziemi. Szykuje się hit kolejki.

KK: To będzie z pewnością trudne spotkanie, jednak zapewniam, że damy z siebie wszystko aby dalej pozostać niepokonanym przed własną publicznością.

Transmisja spotkania Włókniarz Głuszyca vs II Górnik Wałbrzych na naszej stronie facebook w niedzielę (14.10.18) od godziny 15:45.

P