A klasa: Orzeł Lubawka w bólach, ale z trzema punktami

Gospodarze meczu zaczęli spotkanie w myśl zasady bij mistrza. Twarde warunki postawione Orłowi Lubawka pokazały, że piłka nożna jest sportem, który może przynieść dużo emocji. Piłkarze ze Świebodzic robili wszystko aby wygrać. Do 51 minuty szło im doskonale.

Pierwsze 45 minut gry pokazało, że z obecnym liderem można nawiązać równorzędną walkę. Należy jednak wykazać się dużym hartem ducha i zaangażowaniem na boisku. Gdy do tego dołoży się odrobinę szczęścia można liczyć na ostateczny sukces. Nagrodą za taką postawę gospodarzy była strzelona w 21 minucie meczu bramka Błażeja Gromniaka. Wynik 1:0 dla Victorii utrzymał się do 51 minuty.

Wtedy pierwszego gola zdobywają goście z Lubawki. Trafienie wyrównujące zalicza Arkadiusz Skrzypczak. Uskrzydlona bramką drużyna zaatakowała jeszcze odważniej. Długo jednak czekaliśmy na rezultaty. Dopiero na 9 minut przed końcem zawodów decydującego o zwycięstwie gola zdobył Kacper Schabiński. Orzeł Lubawka wyjeżdża z trudnego terenu z kompletem punktów.

Victoria Świebodzice – Orzeł Lubawka 1:2 (1:0)
21′ Gromniak – 51′ Skrzypczak, 81′ Schabiński

Victoria: Michno – Gromniak, Satyła, Szczepański, Antas (70′ Szmańczak), Błąszczak, Gandera, Krzyąnowski, Lewandowski, Grzesiak, Borgoń (76′ Suchomski)

Orzeł: Gruszka – Adamowicz, Damasiewicz, Grzelak, Hadała, Królak (74′ Schabiński), Kruczek, Meuszyński (58′ Wincza), Musiał, Skrzypczak (82′ Walczak), Szyszka

fotografia ilustracyjna: Orzeł Lubawka/użyczone