A klasa: Herbapol wygrywa z Sudetami

Zapowiadało się na hit kolejki i nie mogło być w tym przypadku inaczej. Bardzo ofensywny mecz, wiele stykowych akcji i spora ilość strzałów. Panowie wykręcili widowiskowe starcie, a my na stanowisku komentatorskim wielokrotnie się emocjonowaliśmy.

Zmasowany atak widniał od początku spotkania z jednej oraz drugiej strony. Gospodarze jednak wykorzystali pojawiające się błędy w obronie Sudetów. W 10 minucie spotkania Michał Pospiszyl wykorzystał precyzyjne podanie w polu karnym od Patryka Kuczmy i otworzył wynik starcia. W 25 minucie Marcin Stolarz przechwycił piłkę od obrony Sudetów, wypracował sobie pojedynek sam na sam z bramkarzem Marcinem Byrą i podwyższył poprzeczkę na 2:0.

W drugiej odsłonie bitwy dominowało wiele stałych fragmentów gry, przebitek czy ataków pozycyjnych. Sudety za wszelką cenę chciały doprowadzić do kontaktowej bramki. Mimo zmiany taktyki nie udało się gościom bramki strzelić, ale byli tego stosunkowo blisko. Stanowice z kolei mogły podwyższyć wynik spotkania, bowiem sytuacji było dosyć sporo. Nie mniej jednak spotkanie okazało się niezwykle ciekawym widowiskiem w rasowej, jesiennej odsłonie. Od siedmiu kolejek Herbapol Stanowice ciągle punktuje.