A klasa: Orzeł Lubawka pewnie ogrywa Unię Jaroszów

Orzeł Lubawka mecz z Unią Jaroszów rozpoczął bez swojego asa Krzysztofa Musiała. Zawodnik gospodarzy zamiast dyrygować grą swoich kolegów, usiadł na ławce rezerwowych i z boku obserwował ich poczynania.

W pierwszych kilku minutach spotkania gospodarze próbowali zepchnąć przeciwnika do głębokiej defensywy. Dobra gra Hadały i Szyszki w środku pola pozwoliły na stworzenie kilku bardzo groźnych sytuacji podbramkowych. Swoje szanse mieli obaj napastnicy Orła ale ani Adamowicz, ani Skrzypczak, nie potrafili pokonać dobrze broniącego w tym fragmencie spotkania Gracjana Warycha.

Ostatecznie jednak Skrzypczak strzela pierwszego gola już w 8 minucie meczu. Kolejne minuty w pierwszej części spotkania toczone były pod dyktando gospodarzy. Dużo do powiedzenia w tym fragmencie spotkania mienili schowaj skrzydłowi Orła. Zarówno Królak jak i Meuszyński napsuli sporo krwi obrońcom Unii. Jedną z kontr wykorzystał grający na prawym skrzydle, wspomniany wcześniej, Królak.

Od tego momentu więcej do powiedzenia mieli goście. Kilka minut po stracie drugiego gola Tomasz Warych zdobył bramkę kontaktową. Na nieszczęście drużyny z Jaroszowa, jeszcze przed przerwą na boisku pojawił się Krzysztof Musiał. Dzięki jego postawie gra Orła nabrała kolorytu. Dobry technicznie z wyjątkowo inteligentnym przeglądem pola zawodnik robił na boisku co chciał. Nie dość, że strzelił dwie bramki, to jeszcze zainicjował akcje, po których jego koledzy w łatwy sposób umieszczali piłkę w siatce. To głównie za jego sprawą gospodarze rozbili w drugiej części spotkania swojego przeciwnika. Ostatecznie Orzeł Lubawka pokonał Unię Jaroszów 6:2

Orzeł Lubawka – Unia Jaroszów 6:2 (2:1)
8′ Skrzypczak, 29′ Królak, 51′ Meuszyński, 56′ 82′ Musiał, 70′ Adamowicz – 33′ Warych, 76′ Bobowski

Orzeł: Gruszka – Adamowicz, Damasiewicz (38′ Musiał), Grzelak, Hadała, Królak (76′ Łużeczki), Kruczek (62′ Wincza), Lidwin, Meuszyński (60′ Walczak), Skrzypczak, Szyszka (67′ Schabiński)

Unia: G. Warych – Fedyczkowski, Czapla, T. Warych, Sypko, Rogala, Makówka (23′ Puchalski), Kowalczyk, Miłek, Bohonos, Bobowski