Pływanie: Weekendowe starty Szafira z rekordami oraz medalami

Są rekordy, są medale. Kolejne udane występy mają za sobą pływacy team’u UKS Szafir Wałbrzych. To był intensywny weekend w wykonaniu podopiecznych trenerów Przemysława Kamińskiego, Weroniki Kołomańskiej, Urszuli Fitio, Mariusza Uliasza i Krzysztofa Grajka.

W sobotę w XXIX Memoriale Marka Petrusewicza we Wrocławiu mimo, że nie udało się zgarnąć medali, to na 31 startów padło 30 rekordów życiowych! W świecie pływackim jest to naprawdę rzadkie zdarzenie! Jak relacjonuje drużyna – kosmos totalny!

Szafir: Maja Łapieś, Dominika Batóg, Oktawia Sikorska, Klaudia Żurawska, Daria Ostrowska, Michał Stelmach, Bartosz Franczyk, Michał Mrzygłód, Piotr Straszewski, Kacper Turków, Jakub Muzyka

W niedzielę z kolei zawodnicy rywalizowali w XV Mistrzostwach Zagłębia Miedziowego w Legnicy i wywalczyli sześć medali!

Anna Sobaszek – złoto, srebro oraz brąz, Nadia Jędrzejczyk – brąz, Antek Laszkiewicz – brąz, sztafeta chłopców w składzie Antek Laszkiewicz, Filip Draus, Tymoteusz Kordylak i Maciej Król – brąz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

A klasa: Orzeł Lubawka pewnie ogrywa Unię Jaroszów

Orzeł Lubawka mecz z Unią Jaroszów rozpoczął bez swojego asa Krzysztofa Musiała. Zawodnik gospodarzy zamiast dyrygować grą swoich kolegów, usiadł na ławce rezerwowych i z boku obserwował ich poczynania. W pierwszych kilku minutach spotkania gospodarze próbowali zepchnąć przeciwnika do głębokiej defensywy. Dobra gra Hadały i Szyszki w środku pola pozwoliły […]