Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Ekstraliga: AZS PWSZ Wałbrzych zawalczy z Mistrzyniami Polski

Po emocjonującym starciu z Medykiem Konin, z którego piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych wywiozły cenny punkt nadszedł czas na kolejną podróż. Tym razem zespół wyrusza do Łęcznej, gdzie podejmie aktualne Mistrzynie Polski.

Niesamowicie długi wyjazd za Lublin do Łęcznej po ostatnich występach zawodniczek PWSZ może okazać się niezwykle cenny. Co prawda Górnik Łęczna nie przegrał w tym sezonie żadnego spotkania, ale od czego ekipa trenera Kamila Jasińskiego? Świetnym przykładem na zepsucie humoru Górniczkom okazała się 10 kolejka minionego sezonu 2017/2018 kiedy team PWSZ wygrał w Łęcznej 1:0 po bramce Oliwii Rapackiej w 4 minucie spotkania. Konsekwenta gra pozwoliła nie tylko na utrzymanie wyniku, ale również na stworzenie sobie kolejnych, strzeleckich sytuacji.

W 21 kolejce, w Wałbrzychu przy Ratuszowej akademiczki PWSZ były bardzo bliskie kolejnego zwycięstwa z późniejszym uczestnikiem turnieju eliminacyjnego Ligi Mistrzyń. Bramka na 1:1 ex piłkarki PWSZ (aktualnie Górnika Łęczna) Jolanty Siwińskiej w 28′ minucie i ponowne wyrówanie za sprawą kapitan Małgorzaty Mesjasz w 63′ na 2:2 ekstremalnie podrażniło Łęczną. Ostatecznie jednak to Górnik zgarnął 3 punkty po ciężkich bojach w 85′.

W 24 kolejce, w grupie mistrzowskiej fazy play off Łęczna na swoim boisku znów nie miała łatwo. Bramka wspomnianej Mesjasz na 1:1 w 30 minucie dodała skrzydeł do ataku drużynie, a co za tym idzie zwycięstwo było niezwykle blisko. Po serii kontrataków – także przy stanie 2:1 dla gospodyń – wynik utrzymał się na korzyść Górnika, który w tym sezonie broni złota.

Co ciekawe, w ostatnich trzech ligowych spotkaniach na linii PWSZ – Górnik po stronie AZS broniły trzy różne bramkarki. Kolejno Andżelika Dąbek, Weronika Klimek oraz Emilia Krajewska. Od tego sezonu z powodzeniem w bramce wałbrzyskiej drużyny występują Jagoda Sapor i Natalia Piątek.

Mecz Górnika Łęczna z AZS PWSZ Wałbrzych rozegrany zostanie w środę (24.10.18) o godzinie 15:00. Także standardowo długa droga i spore oczekiwanie na mecz czeka zawodniczki PWSZ. Jednak ponownie warto!

  Karolina miażdży Nowice

Po remisie z Medykiem (20) piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych (19) nadal zajmują czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Ekstraligi, ale ich strata do trzeciego Medyka wynosi tylko 1 punkt. Czarni Sosnowiec (24) mają 5 oczek przewagi, a lider Górnik Łęczna (27) – 8.

P