Ekstraliga: Górnik zwycięża w meczu z AZS PWSZ Wałbrzych

Po emocjonującym meczu w Koninie piłkarki PWSZ Wałbrzych podążyły do Łęcznej by zmierzyć się z aktualnymi Mistrzyniami Polski. Mimo ogromnej walki i bramki Dominiki Dereń, Górnik utrzymał wynik na swoją korzyść.

Wynik spotkania w pierwszej połowie otworzyły gospodynie. Ostatecznie zawodniczki Górnika Łęczna podwyższyły wynik na 3:0. Nie mniej jednak piłkarki PWSZ dzielnie dążyły po kontrach do wyrównania. Rezultat utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron piłkarki trenera Kamila Jasińskiego szukały swoich okazji do bramkowej zdobyczy. Gra środkiem pola oraz skrzydłami w ofensywie zmuszała Łęczną do ustawienia formacji obronnej. W 67 minucie za sprawą bramki Dominiki Dereń straty zmniejszyły się do 3:1. Gol poniósł za sobą kolejne ataki PWSZ. W pewnym momencie poszły dwie odpowiedzi od Górnika, a co za tym idzie wynik zmienił się na 5:1.

Górnik Łęczna 5:1 (3:0) AZS PWSZ Wałbrzych

Dereń 67′

PWSZ: Sapor – Kędzierska, Mesjasz, Zawadzka, Szewczuk, Kuciewicz, Rędzia, Dereń, Fabova, Rapacka, Miłek