Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Ekstraliga: Derbowe spotkanie PWSZ

Po emocjonujących, wyjazdowych bojach AZS PWSZ Wałbrzych czas wrócić na własne boisko. Tym razem podopieczne trenera Kamila Jasińskiego rozegrają derbowe spotkanie z dawniejszym, wielokrotnym Mistrzem Polski – AZS’em Wrocław. Kolejka numer 11 zbliża się wielkimi krokami.

Ostatni sezon Wrocławia nie okazał się zbyt dobry. Podobna sytuacja towarzyszy drużynie w tym sezonie. Mocno odmłodzony zespół przyjedzie do Wałbrzycha na starcie z potentatem do medalowej pozycji. Zespół PWSZ z nowymi twarzami zgrał się skutecznie, a co za tym idzie na stadionie przy Ratuszowej może dojść do kolejnej dawki ofensywnych emocji.

W zeszłym sezonie drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie. W 9 kolejce we Wrocławiu akademiczki z Wałbrzycha wygrały 2:0 po bramkach Małgorzaty Mesjasz. a w 20 kolejce, w Wałbrzychu aż 7:0. Na listę strzelczyń wpisały się wówczas Dominika Dereń, Katarzyna Rozmus, dwukrotnie wspomniana Mesjasz, Karolina Gradecka (zakończyła karierę), Oliwia Maciukiewicz (zakończyła karierę) oraz Olena Klepatska (wróciła na Ukrainę).

AZS PWSZ Wałbrzych w klasyfikacji generalnej Ekstraligi aktualnie piastuje czwarte miejsce (19). Na trzecim miejscu znajduje się Medyk Konin (23), drugą pozycję okupują Czarni Sosnowiec (27), a lideruje Górnik Łęczna (30).

Start meczu w niedzielę 28.10.18 o godzinie 11:00 na stadionie w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Aqua Zdrój w Wałbrzychu.

P