I liga koszykówki: Niedźwiedzki daje Górnikowi zwycięstwo

SONY DSC

Po porażce z Sokołem mało kto wierzył w sukces w Kutnie. Okazało się jednak, że przy odrobinie szczęścia i świetnej postawie NIedźwiedzkiego dwa punkty przyjechały do Wałbrzycha.

Rewelacyjny początek gospodarzy nie zwiastował jednak szczęśliwego końca. Polfarmex zanotował wyborną serię 10:2. Górnicy ruszyli w pościg i nawet udało im się zniwelować stratę do zaledwie dwóch punktów, to jednak gospodarze po pierwszych 10 minutach gry prowadzili 22:15. Drugą kwartę podopieczni trenera Radomskiego zaczęli niepewnie. Gospodarze szybko odskoczyli na 11 punktów. Wydawało się, że będziemy świadkami kolejnego pogromu. Wtedy do akcji wkroczył Niedźwiedzki. Jego fenomenalna postawa sprawiła, że do przerwy Górnik przegrywał zaledwie 33:36.

Po zmianie stron miejscowi ponowni zaczęli dobrze i szybko osiągnęli przewagę. Najpierw 7 później 11 punktów. Na 5 minut przed końcem kwarty biało-niebiescy przegrywali 39:50 i nic nie wskazywało, że wałbrzyszanie będą w stanie się podnieść. Niedźwiedzki ruszył do przodu. Goście doprowadzili najpierw do remisu, później wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do ostatniej syreny.

Polfarmex Kutno – Górnik Trans.eu Wałbrzych 73:77 (22:15, 14:18, 24:17, 13:27)

Górnik: Niedźwiedzki 30, Kruszczyński 15, Wróbel 14, Der 6, Spała 5, Durski 4, Glapiński 3. Trener: Marcin Radomski