A klasa: Sudety rozbijają Górnika

Tego chyba nikt się nie spodziewał! Sudety Dziećmorowice wygrywają z Górnikiem II Wałbrzych aż 6:0 na własnym terenie! Gospodarze przejęli inicjatywę od samego początku spotkania. Sudety napisały historię!

Sudety na swoim terenie zabrały w tym sezonie punkty kilku zespołom, w tym Włókniarzowi Głuszyca. Po przegranej w Stanowicach nadszedł czas na pojedynek z Górnikiem. Wiadome było, że piłkarze Dziećmorowic postawią rywalom warunki przed swoją publiką.

Czteroma bramkami popisał się powracający do gry Piotr Osiecki. Swój taniec Osiecki rozpoczął w 8 minucie gry. Kolejna zdobycz bramkowa po wypracowanej akcji padła w 28′. Na 3:0 Piotr precyzyjnie zamienił podyktowaną jedenastkę w 38′.

Po zmianie stron Górnik szukał swoich okazji, ale nie mógł przebić się przez stabilną linię obrony Sudetów. W 55′ Damian Baran podwyższył poprzeczkę na 4:0, a dziewieć minut później Osiecki zdobył kolejną bramkę. Przysłowiową “kropkę nad i” w 84 minucie postawił również powracający Tomasz Krug. Wynik 6:0 okazał się końcowym.

Sudety Dziećmorowice 6:0 (3:0) Górnik II Wałbrzych

x4 Osiecki 8′,23,’38’,64′; Baran 55′, Krug 84′

Sudety: Byra Marcin – Kwiatkowski, Byra Mariusz (72′ Szulecki), Choma, Łęczycki, Baran, Otwinowski (78′ Bartnikowski), Szpindler, Kurcek, Wądołowski (80′ Krug), Osiecki