05/03/2021

Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały zawodniczek jednego i drugiego zespołu. Derby na linii AZS PWSZ Wałbrzych – AZS Wrocław odbyły się w śnieżnej odsłonie, ale na duży plus dla piłkarek trenera Kamila Jasińskiego.

Mimo “śliskiej” murawy zawodniczki PWSZ od początku meczu narzuciły swoje tempo gry. Skuteczne ataki, zepchnięcie do głębokiej defensywy akademiczek z Wrocławia poskutkowały sporą ilością ofensywnych sytuacji na korzyść PWSZ.

Już w 3 minucie spotkania wynik otworzyła Anna Rędzia, po czym w 10′ swoją bramkę dołożyła Dominika Dereń. Do przerwy mocnym strzałem popisała się również Klaudia Miłek. W drugiej odsłonie meczu, chwilę po wznowieniu rywalizacji sytuację wykończyła Małgorzata Mesjasz. W 63′ ponownie Miłek trafiła do bramki wielokrotnych Mistrzyń Polski, a co za tym idzie wynik brzmiał 5:0 dla PWSZ. Blisko przed gwizdkiem kończącym akcję nowa postać w drużynie Wałbrzycha – Dominka Głowacka zdobyła swoją pierwszą bramkę w barwach nowego zespołu.

W tabeli Ekstraligi piłkarki AZS PWSZ Walbrzych nadal zajmują czwarte miejsce (22), ale zmniejszyły swoją stratę do trzeciego Medyka Konin (26). Już 03.11.18 ponownie na Ratuszowej zawodniczki zmierzą się z Olimpią Szczecin.

AZS PWSZ Wałbrzych 6:0 (3:0) AZS Wrocław

Rędzia 3′, Dereń 10′, x2 Miłek 43′,63; Mesjasz 47′, Głowacka 90′

PWSZ: Sapor, Mesjasz, Fabova (75′ Głowacka), Kędzierska (70′ Głąb), Dereń, Rędzia, Miłek (60′ Rozmus), Rapacka (46′ Kuciewicz), Ostrowska, Zawadzka, Zając