Ekstraliga: Derby dla PWSZ

Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały zawodniczek jednego i drugiego zespołu. Derby na linii AZS PWSZ Wałbrzych – AZS Wrocław odbyły się w śnieżnej odsłonie, ale na duży plus dla piłkarek trenera Kamila Jasińskiego.

Mimo “śliskiej” murawy zawodniczki PWSZ od początku meczu narzuciły swoje tempo gry. Skuteczne ataki, zepchnięcie do głębokiej defensywy akademiczek z Wrocławia poskutkowały sporą ilością ofensywnych sytuacji na korzyść PWSZ.

Już w 3 minucie spotkania wynik otworzyła Anna Rędzia, po czym w 10′ swoją bramkę dołożyła Dominika Dereń. Do przerwy mocnym strzałem popisała się również Klaudia Miłek. W drugiej odsłonie meczu, chwilę po wznowieniu rywalizacji sytuację wykończyła Małgorzata Mesjasz. W 63′ ponownie Miłek trafiła do bramki wielokrotnych Mistrzyń Polski, a co za tym idzie wynik brzmiał 5:0 dla PWSZ. Blisko przed gwizdkiem kończącym akcję nowa postać w drużynie Wałbrzycha – Dominka Głowacka zdobyła swoją pierwszą bramkę w barwach nowego zespołu.

W tabeli Ekstraligi piłkarki AZS PWSZ Walbrzych nadal zajmują czwarte miejsce (22), ale zmniejszyły swoją stratę do trzeciego Medyka Konin (26). Już 03.11.18 ponownie na Ratuszowej zawodniczki zmierzą się z Olimpią Szczecin.

AZS PWSZ Wałbrzych 6:0 (3:0) AZS Wrocław

Rędzia 3′, Dereń 10′, x2 Miłek 43′,63; Mesjasz 47′, Głowacka 90′

PWSZ: Sapor, Mesjasz, Fabova (75′ Głowacka), Kędzierska (70′ Głąb), Dereń, Rędzia, Miłek (60′ Rozmus), Rapacka (46′ Kuciewicz), Ostrowska, Zawadzka, Zając

Piątek, Szewczuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Wyróżnienie uczniów z PSP nr 6 podczas inauguracji programu "Sprawny Dolnoślązaczek"

Impreza odbyła się w hali Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój w Wałbrzychu podczas konferencji dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego. Uroczystego otwarcia dokonała Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego pani Iwona Krawczyk, a wśród gości tego wydarzenia byli m.in. Prezydent Wałbrzycha pan Roman Szełemej, Rektor AWF Wrocław prof. Andrzej Rokita, Wicedyrektor Departamentu Rozwoju […]