Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Bielawianka robi swoje w meczu z Wrocławiem

W deszczowej aurze, w ramach trzeciej walki SW Manii I oraz dziesiątej kolejki II ligi śląskiej piłkarki UKS Bielawianki Bielawa na swojej ziemi zwyciężyły AZS II Wrocław. Do gry powróciła po kontuzji Amelia Niedzielska, Karolina Tylak oraz Katarzyna Brzeska zdobyły kolejne bramki, z przeciwniczkami zatańczyła Natalia Zagajewska, a Julia Migacz ustanowiła wynik spotkania.

Starcie było niezwykle emocjonujące. Bielawianki od samego początku ostro ruszyły na rywalki. Poczuć można było rasowe, derbowe starcie na linii Bielawa – Wrocław. Konkretne zgranie oraz wykorzystywanie błędów rywalek mogło przyczynić się do kolejnych, trzech punktów dla podopiecznych trenera Sebastiana Głogowskiego i tak też się stało.

W 23 minucie Tylak otworzyła dobrym timing’iem wynik meczu, a w 34′ Brzeska popisała się książkowym rzutem wolnym, z którym nie poradziła sobie bramkarka AZS’u – Beata Rydlewska. Wynik do przerwy – 2:0 dla Bielawy.

W drugiej części spotkania pozytywnie zaskoczyła Martyna Buś, która raz z rzutu wolnego, a drugi raz po akcji trafiała do bramki gospodyń. Remis nie mógł wchodzić w grę. Po wejściu na murawę Julia Migacz strzałem z przed linii pola karnego wykończyła długi, kombinacyjny atak team’u Głogowskiego. Mimo doliczonego czasu gry wynik zmianie nie uiegł, Bielawianki zdobyły komplet i awansowały na drugie miejsce w tabeli II ligi śląskiej.

W następny weekend (04.11.18) ostatni mecz, a zarazem hit rundy jesiennej. UKS Bielawianka Bielawa zmierzy się na wyjeździe z liderem SWD Wodzisław Śląski. Team z Bielawy ma ogromne szanse na mistrzostwo rundy!

UKS Bielawianka Bielawa 3:2 (2:0) AZS II Wrocław

Tylak 23′, Brzeska 34′, Migacz 87′ – x2 Buś 62′,81′

Bielawianka: Sajak (Niedzielska 61′) – Kruk T., Kruk M., Szarko, Czerwińska (61′ Pryczek), Szczepańska, Kruk Z. (87′ Migacz), Zagajewska, Gnyl, Brzeska (52′ Gil), Tylak

  Walim pokonuje Zagłębie

Szczepanik, Łaskarzewska

P