27/02/2021

A klasa: Zagłębie vs Włókniarz

Kiedy na Arenie Dąbrowskiego dochodzi do spotkań z Herbapolem Stanowice, a teraz Włókniarzem Głuszyca to należy przygotować się na nieprzewidywalną jazdę bez trzymanki. Zagłębie Wałbrzych, które powróciło do wałbrzyskiej A klasy ustabilizowało się w czołowej szóstce tabeli, a Włókniarz planuje zakręcić się jeszcze bliżej podium.

A klasowe rozgrywki Zagłębia na Arenie Dąbrowskiego przyniosły w tym sezonie wiele rezultatów. Niekiedy były porażki, remisy, ale również i zwycięstwa jak ze wspomnianym Herbapolem czy Unią Bogaczowice. Na wyjeździe nieco lepiej w kwestii trzech punktów układa się droga podopiecznych trenera Marka Carewicza. Choć bilans wynosi 3:2, to jednak podbudowujący by po również zremisowanych meczach na swoim boisku zdobyć pełną pulę.

To nie będzie łatwe zadanie. Do Wałbrzycha przyjeżdża Włókniarz Głuszyca, który próbuje ustabilizować swoje rezultaty. Ostatnich tygodni – prócz meczu z Darborem – zawodnicy trenera Grzegorza Bachmatiuka do udanych raczej nie zaliczają, a bliskie zwycięstwo z Górnikiem Wałbrzych czy śniegowe szaleństwo z Orłem Lubawka już dawno za nami. Nie mniej jednak cztery zwycięstwa w Głuszycy i jedno w Słotwinie to bilans, który gladiatorzy z Głuszycy pragną poprawić.

Czy Wojciechowski wcieli się w rolę rasowego krupiera z Las Vegas? Jego pojedynek z Sebastianem Kosiorem w środku pola może wywołać liczne wstrząsy w boiskowym ringu Zagłębia. Natarcia Dominika Kaźmierczaka i Filipa Kameczury w ogniu obrony i kontry w wykonaniu Sebastiana Sabiniarza i Gracjana Janiszewskiego rozszerzą boisko do maksimum, a zgrania Jakuba Fijałkowskiego z Krystianem Żygało oraz Kacpra Kulika z Bartoszem Iwanidisem mogą przyprawić o dreszcze. Dodatkowo Przemysław Dobiega (na zdjęciu) vs Dariusz Dydrych czy chociażby Szymon Pawełek vs Michał Literski to pojedynki one vs one, które mogą nadać efektowy ton rywalizacji.

Zagłębie Wałbrzych zajmuje aktualnie piąte miejsce (18) w klasyfikacji generalnej A klasy, a Włókniarz Głuszyca szóste (17). Początek spotkania w ramach trzynastej kolejki wałbrzyskiej Serie A już w najbliższą niedzielę (04.11.18) o godzinie 11:00 na Arenie Dąbrowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.