03/03/2021

A klasa: Włókniarz wygrywa na Arenie Dąbrowskiego

Multum stykowych akcji, konkretne sytuacje ofensywne w wykonaniu drużyny Włókniarz Głuszyca przesądziły o końcowym triumfie gladiatorów. Choć sytuacja 1:1 z drugiej połowy mogła odmienić oblicze spotkania, to jednak Głuszyca postawiła przysłowiową “kropkę nad i”.

Dla Zagłębia to nie było łatwe starcie i na takie też się zapowiadało. Pierwsza połowa należała w pełni do piłkarzy z Głuszycy. Sebastian Kosior wielokrotnie stawał do walki z Łukaszem Wojciechowskim i spółką, Michał Literski atakował wzdłuż linii bocznej, a na przodzie czekał Kacper Kulik wraz z Bartoszem Iwanidisem.

Wynik spotkania w 36 minucie po akcji z lewego skrzydła otworzył Mateusz Kaźmierczak. Po przerwie kapitan Zagłębia – Wojciechowski oddał strzał pod poprzeczkę, który dodał skrzydeł zawodnikom trenera Marka Carewicza. Po serii ataków Głuszycy doszło do faul’u na Kosiorze w polu karnym niemalże w końcówce spotkania. Podyktowaną jedenastkę na 2:1 wykorzystał Mateusz Chmielarz.

Zagłębie Wałbrzych 1:2 (0:1) Włókniarz Głuszyca

Wojciechowski 63′ – Kaźmierczak M.36′, Chmielarz 86′

Zagłębie: Gałek – Rałek, Żygało, Wojciechowski, Sabiniarz, Janiszewski, Chmiel (53′ Pawełek), Dobiega (60′ Nyklasz), Sułkowski (46′ Szymaniak), Mlostek (46′ Kierski), Fijałkowski

Telega

Włókniarz: Pastuła – Ręczkowski (76′ Rzeczkowski), Literski, Dydrych, Wójcicki (60′ Kaźmierczak D.), Kaźmierczak M. (60′ Walkowicz), Kosior, Kulik (81′ Kameczura), Kubacki, Iwanidis, Chmielarz

Steciuk, Łazanowski, Bachmatiuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.