A klasa: Włókniarz wygrywa na Arenie Dąbrowskiego

Multum stykowych akcji, konkretne sytuacje ofensywne w wykonaniu drużyny Włókniarz Głuszyca przesądziły o końcowym triumfie gladiatorów. Choć sytuacja 1:1 z drugiej połowy mogła odmienić oblicze spotkania, to jednak Głuszyca postawiła przysłowiową “kropkę nad i”.

Dla Zagłębia to nie było łatwe starcie i na takie też się zapowiadało. Pierwsza połowa należała w pełni do piłkarzy z Głuszycy. Sebastian Kosior wielokrotnie stawał do walki z Łukaszem Wojciechowskim i spółką, Michał Literski atakował wzdłuż linii bocznej, a na przodzie czekał Kacper Kulik wraz z Bartoszem Iwanidisem.

Wynik spotkania w 36 minucie po akcji z lewego skrzydła otworzył Mateusz Kaźmierczak. Po przerwie kapitan Zagłębia – Wojciechowski oddał strzał pod poprzeczkę, który dodał skrzydeł zawodnikom trenera Marka Carewicza. Po serii ataków Głuszycy doszło do faul’u na Kosiorze w polu karnym niemalże w końcówce spotkania. Podyktowaną jedenastkę na 2:1 wykorzystał Mateusz Chmielarz.

Zagłębie Wałbrzych 1:2 (0:1) Włókniarz Głuszyca

Wojciechowski 63′ – Kaźmierczak M.36′, Chmielarz 86′

Zagłębie: Gałek – Rałek, Żygało, Wojciechowski, Sabiniarz, Janiszewski, Chmiel (53′ Pawełek), Dobiega (60′ Nyklasz), Sułkowski (46′ Szymaniak), Mlostek (46′ Kierski), Fijałkowski

Telega

Włókniarz: Pastuła – Ręczkowski (76′ Rzeczkowski), Literski, Dydrych, Wójcicki (60′ Kaźmierczak D.), Kaźmierczak M. (60′ Walkowicz), Kosior, Kulik (81′ Kameczura), Kubacki, Iwanidis, Chmielarz